Kosova-Crew
www.facebook.com/kas3iot


 
ForumPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Poezi Me qesh.

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Reallyboss
Completed
Completed
avatar

Posts : 151
Join date : 02/01/2010

MesazhTitulli: Poezi Me qesh.   Sun Jan 03, 2010 7:20 pm

Ti kujton se je yll, dhe per kete krenohesh, por mos harro se edhe yjet bien, e pastaj do shkaterrohesh.Zoti krijoi boten , nje mrekulli,zoti krijoi detin , nje fantazi,zoti te krijoi edhe ty...

Epo nje gomarllek do e bente dhe ai...Ne qoftese sonte ndihesh vetem dhe ke frike nga erresira ndize driten te marte e miraTe shikoja me sy te zgurdulluar dhe dal nga dal fillova te te prek, te zhvesha me kujdes dhe ne vaske perfunduam..Nen avujt e ngrohte te ujit kudo me prekje, aroma jote me kundermonte, ti me beje te enderroja, ti me sillje pasterti e kenaqesi ashtu sic dua un ... OH SAPUNI IM I DASHUR.

Dashuri nuk eshte nje patate qe hahet brenda nje nate ajo eshte nje shtylle betoni qe kur e prek te ze tensioni.I kerkova zotit bar, dhe me dha nje fushe. I kerkova zotit uje dhe me dha detin. I kerkova zotit numrin e nje njeriu te shemtuar, dhe me dha numrin tend !Te ndjej ne fytyre te ndjej ne krah te ndjej ne kembe te ndjej kudo a mushkojne e dreqit edo te te punoj....nje nate dashuri me ty eshte njelloj si te marresh pjese ne Olimpiada. Ndodh nje here ne 4 vjet !


Une nuk i harroj fytyrat e njerezve qe takoj, por ne rastin tend po bej nje perjashtim.Do te hedh petale trendafili ne edo hap qe do hedhesh,do te derdh mjalte ne rrugen tende,do te hedh vaj te pafumuar ne te gjitha shtigjet e tua....dhe ishallah heret ose vone do rrezohesh..e do thyesh qafen..Zoti te dhuroi ty bukurine, zgjuarsine,embelsine, inteligjencen dhe plot virtyte, po do me thuash tani: ti pse i refuzoveeJe Yll Bote Je Kafshe Idiote. Je Si Yll Je Kafsha Me E Bukur Ne Pyll.

E di ,i dashur
po kaloja prane nje dyqani dhe vura re dicka qe ty te mungon ,
vendosa te ta blija , hyra brenda
por kasapi me tha:-Me vjen keq por trute jane mbaruar !!!
Si eshte problemi me telefonin tend ,
u perpoqa te te merrja por operatori me tha:
-mire se erdhet ne xhungel,majmuni qe kerkoni ndodhet lart ne peme...
Trupi yt i bardhe si bora me rreshket me iken nga dora, une te kam dhe ste
leshoj dhe pas vetes te shtrengoj. per miken time me besnike ty moj leter higjenike.
Futesh ne dhomen time te erret, hipen mbi trupin tim nudo, gjen vendin qe
te pelqen me shume e fillon te thithesh. Ahh mushkojne e mallkuar


[b]Zoti e solli inteligjencen ne toke nepermjet shiut.
Sa keqe ate dite ti kishe hapur cadren.Sikur dielli te shuhej, un do te merja koken tende
dhe ta vendosja ne vend tij, por kam frike se
kur njerezit te ngrene koken lart do thone:
-OH... c'koh muti!Personit te cilit ja dergoj ket sms...per ti uruar "Shen Valentinin"jeni terheqes..gjenial..tmerresisht sexi...
ah..meqe ra fjala..
Gezuar Krishtlindjet..Ne dritare rrija une, ne dritare rrije ti. Buke me gjalpe haja une, buke me gjize haje ti.

...eh dashuri, dashuri...

[/b]
[b]Hej...ta bejme ate qe se kemi bere asnjehere,le te mos na jete per se fundi her,nje her une ty,nje her ti mu,njeri-tjetrit sms mi shkru...Thone qe shiu zbukuron gjitheka.barin,lulet ,pemet..atehere nese eshte keshtu..pse sdel jashte kur bie shi......eeeNese ne shpirt je i mbushur me deshperim..dhe lotet e tua rrjedhin papushim......mos ki merak aty ndodhem une .........shes facoleta.po more 2 .nje e ke falasTe kam menduar per gjithe naten,
dhe arrita ne nje konkluzion.
ISHTE ME mire TE FLIJA ! ! !

[/b]

[b]gjithe kjo bukuri, gjithe kjo mencuri, keto sy plote magji qe zoti i fali tek i vetmi njeri. Nejse mjaft fola per veten, c`kemi ndonje gje nga tyeGezuar Halloween!!! Dhe mos harxho shume kohe per masken: rregullo pak floket dhe nisu!Je aq i shemtuar, sa kur kalon afer kompjuterit aktivizohet
antivirusi.Nese jata jote eshte e erret mos u pezmato ,vetem lutu.Nese edhe pasi je lutur jeta jote vazhdon te jete e erret.mos u bej idiot
SHKO NDIZ DRITEN

[/b]
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Poezi Me qesh.
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Kosova-Crew :: Te ndryshme :: Poezi :: Poezi Humoristike-
Kërce tek: