Kosova-Crew
www.facebook.com/kas3iot


 
ForumPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Darkened-water

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Kas3iot
Admin
Admin
avatar

Posts : 160
Join date : 23/12/2009
Age : 24
Location : C:WINDOWS > eXplorer.exe(Interrupted)

MesazhTitulli: Darkened-water   Mon Jan 04, 2010 6:31 am

Fill the background with black


Filter/Render/Clouds


Filter/Render/Difference Clouds


Press Ctrl+F to repeat step 3


Duplicate layer


Change top layer to screen and Filter/Artistic/Plastic Wrap…20/15/15
Change back to bottom layer and Filter/Sketch/Chrome…10/10


change top layer to Color Burn


Switch back to bottom layer and Ctrl+U and then select colorize…205/50/50
You should be left with something like
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Darkened-water
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» 15 Baby Water Dragons Swimming in the Bath
» Hot Water Heater
» Water frozen again.....
» Baby Water Dragons YAY!!!! :)
» Drinking water

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Kosova-Crew :: Grafik dizajn dhe Web Development :: Photoshop World-
Kërce tek: