Kosova-Crew
www.facebook.com/kas3iot


 
ForumPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Foto T`aktore tshpis t`kosoves.

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Reallyboss
Completed
Completed
avatar

Posts : 151
Join date : 02/01/2010

MesazhTitulli: Foto T`aktore tshpis t`kosoves.   Mon Jan 04, 2010 7:13 am


Muhamed Zeqiri

Muhamed Zeqiri është 21 dhe ka lindur në Beograd. Ai shkollën fillore e ka kryer në shkollën “Ismail Qemali”, kurse shkollën e mesme në Gjin Gazuli. Ndërkaq aktualisht është në vitin e tretë të studimeve në universitetit “AAB-Rinvest”, në degën e Shkencave kriminalistike. Nuk ka ndonjë histori të punës, për shkak të moshës që ka, por thotë se nganjëherë i ka ndihmuar babait të tij në firmën që ka. Muhamed Zeqiri thotë se është shumë besnik,...
READ THE FULL ARTICLE >>Musli Fazliu

Musli Fazliu është 25 vjet ka lindur në Drenas, kurse jeton në Prishtinë. Ka kryer shkollën fillore, të mesmen e ka kryer në shkollën teknike “28 nëntori”, kurse tash është në vitin e tretë të studimeve në fakultetin Ekonomik. Musliu ka punuar në hotelieri, kamerier, shankist dhe në kuzhinë. Thotë se është shumë i drejtë me njerëzit. Dëshira më e madhe e tij është që ai dhe familja e tij të jenë gjithmonë shëndosh dhe të lumtur. Në pyetjen se...
READ THE FULL ARTICLE >>Jehona Maçastena

Jehona Maçastena është 21 vjeçare. Ka lindur dhe jeton në Prishtinë. Shkollen fillore dhe te mesme i ka përfunduar në Prishtinë. Vijon studimet për Gazetari në vitin e dytë në Fakultetin Filologjik në Prishtinë. Jehona thotë se ajo është e thjeshtë, realiste (gjithmonë me kemb ne tokë dhe ka endrra te arritëshme), pozitive (nga te gjitha gjërat mundohet të nxjerrë anen pozitive, gjykon pozitivisht) dhe është shumë e shoqerueshme. Dëshira më e madhe...
READ THE FULL ARTICLE >>Festim Ramadani

Festim Ramadani është 21 vjeçar. Ai ka kryer shkollën fillore dhe të mesme, kurse tani është duke vijuar studimet në Fakultetin Ekonomik dhe është në vitin e parë, në drejtimin “Banka, Financa dhe Kontabilitet”. Ai para dy vjetësh i ka ndërprerë studimeve për t’ju rikthyer sërish tash. Nëse i fiton 24 mijëë euro shkollimi do t’i bëhet më i lehtë. Festimi thotë se rrjedh nga një familje punëtorësh, si fëmijë ka pastruar makinat e përpunimit të...
READ THE FULL ARTICLE >>Arben Rexhepi

Arben Rexhepi është 31 vjeçar dhe ka lindur në Pejë. Shkollën fillore e ka mbaruar në shkollën “Ramiz Sadiku”, ka mbaruar gjimnazin “Bedri Pejani” në Pejë. Kurse sa i përket universitetin një vit ka qenë në universitetin “UBT”, në drejtimin e menaxhimi i mediave, pastaj kalon në Universitetin “Fama”, në Shkencat Politike. Kurse gjatë periudhës 10 vjeçare ka mbaruar trajnime e kurse gazetarie nga ligjërues e trajnues nga mediumet botërore siç janë:...
READ THE FULL ARTICLE >>Armend Zymberi

Armend Zymberi është 21 vjeçar dhe ka lindur në Gjilan. Ka kryer shkollën e mesme elektor-informatike. Ka punuar si kameraman, montazhier dhe kamerier. Armendi thotë se është person i rritur në një rreth të qetë familjar, i edukuar, i sinqertë dhe i vendosur që t’i arrijë qëllimet për një jetë më të mirë në të ardhmen. Dëshira më e madhe e tij në jetë është që ta ketë një diplomë fakulteti dhe një vend pune me perspektivë. Në pyetjen se çka do...
READ THE FULL ARTICLE >>Ekrem Salihu

Ekrem Salihu është 27 vjeçar dhe ka lindur dhe jeton në Podujevë. Ai pas përfundimit të shkollës së mesme ekonomike ka regjistruar Fakultetin Ekonomi, dega Financa, Banka dhe Kontabilitet. Për momentin është absolvent në këtë fakultet dhe është shumë afër diplomimit. Kurse para se të hynte në “Shpija’, ai ka kryer punën e kontabilistit në lokalin “Caffe Fontana”, në Podujevë. Ekremi thotë se është djalë me energji pozitive, i aftë dhe mjaftë...
READ THE FULL ARTICLE >>Zigrid Katroshi

Zigrid Katroshi është 26 vjeçar, i lindur në Tiranë. Shkollen fillore dhe te mesme i ka mbaruar në vendlindje, ndërsa studimet në “Fakultetin e Kulturës Fizike dhe Sportit” i ka mbaruar në Prishtinë. Aktualisht vijon studimet master në po të njejtin fakultet. Zigridi ka punuar si kamarier dhe dj në disa lokale të njohura në Prishtinë dhe Tiranë si: Irish Pub, Restaurant Samuraj, Restorant EX, etj. Ai aktualisht punon si dj dhe bankier në Film City Bar në...
READ THE FULL ARTICLE >>Suzana Tahiri

Suzana Tahiri është 18 vjeçare, e lindur në Vushtrri. Shkollen fillore e ka mbaruar në vendlindje, ndërsa tani vazhdon studimet në shkollen ekonomike “Hoxhë Kadri Prishtina”, në Prishtinë. Suzana ka pasur një kontratë pune me agjencionin e modes “Gecijan” si fotomodele. Suzana thotë se ajo është një femër sfiduese, e vetëdijshme për gjërat që i bënë dhe e gatshme për të gjitha sfidat dhe barrierat në jetë. Dëshira më e madhe në jetë për...
READ THE FULL ARTICLE >>Saranda Hoda

Saranda Hoda është 18 vjeçare, e lindur në Pejë. Shkollen fillore e ka mbaruar në vendlindje, ndërsa tani vazhdon mësimet në vitin e fundit në shkollen e mesme. Saranda aktualisht është udhëheqëse e një emisioni rinor në një radio lokale në qytetin e Pejës. Saranda thotë se ajo është energjike, i pelqen shoqëria. Gjithashtu ajo thotë se jeta e ka mesu me u ballafaqu me situata te ndryshme edhe pse është e re në moshë; dhe në fund vetën e shoh si...
READ THE FULL ARTICLE >>Albulena Gjinaj

Albulena Gjinaj është 20 vjeçare, e lindur në Pejë, ndërsa tani jeton në Klinë. Shkollen fillore dhe atë të mesme i ka mbaruar në Klinë, ndërsa tani vazhdon studimet në vitin e parë në Fakultetin Ekonomik në Prishtinë. Albulena thotë se ajo është shumë optimiste dhe kur fillon diqka ajo mundohet që më të gjitha forcat t’i shkoj asaj pune deri në fund dhe ky është dhe synimi i saj për reality shown Shpija. Dëshira më e madhe në jetë për...
READ THE FULL ARTICLE >>Erlinda Shatvica

Erlinda Shatvica është 19 vjeçare, e lindur në Gjakovë. Shkollen fillore dhe të mesme i ka mbaruar në vendlindje. Erlinda thotë se ajo është tip pozitiv dhe që i pelqejnë gjërat që e bëjnë të ndihet mirë. Dëshira më e madhe në jetë për Erlinden është të bëhët një stiliste e famshme, pasi ky profesion i përshtatet shumë asaj. Në pyetjen se çfarë do të bëj nëse Erlinda fiton 24 mijë euro, ajo është përgjigjur: Disa nga këto mendoj t’i...
READ THE FULL ARTICLE >>Arjeta Morina

Arjeta Morina është 22 vjeçare, e lindur në Astrazup të Malishevës. Shkollen fillore e ka mbaruar në vendlindje, ndersa gjimnazin në Malishevë. Aktualisht vijon studimet në Fakultetin Ekonomik në Prishtinë. Gjatë shkollës së mesme, Arjeta ka qenë anëtare e një organizate joqeveritare, ndersa gjatë studimeve ajo ka punuar si arkatare në 3 qendra të ndryshme tregtare si dhe ka qënë promotere për disa kompani. Arjeta thotë se ajo është e thjeshtë,...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Foto T`aktore tshpis t`kosoves.
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Kosova-Crew :: Multimedia :: Foto-
Kërce tek: