Kosova-Crew
www.facebook.com/kas3iot


 
ForumPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Tërhiqet shorti për Kampionatin Botëror

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Kas3iot
Admin
Admin
avatar

Posts : 160
Join date : 23/12/2009
Age : 26
Location : C:WINDOWS > eXplorer.exe(Interrupted)

MesazhTitulli: Tërhiqet shorti për Kampionatin Botëror   Thu Jan 07, 2010 5:52 am


Tërhiqet shorti për Kampionatin BotërorTë premten në Cape Town është tërhequr shorti
për grupet e përfaqësueseve që do të ndeshen
në Kampionatin Botëror 2010, në Afrikën e Jugut.
32 përfaqësueset janë përfshirë në
tetë grupe, nga A deri në H. Kampioni i botës në
fuqi, Italia gjendet në Grupin F, dhe do të ketë
përballë Paraguain, Zelandën e Re dhe Sllovakinë.

Kampioni i Evropës, Spanja është përfshirë
në Grupin H, ku do të bëjë gara me Hondurasin,
Kilin dhe Zvicrën.

Grup interesant, i ashtuquajturi 'grupi i vdekjes', është
Grupi G, ku do të vihen përballë Brazili, Portugalia,
Bregu i Fildishtë dhe Koreja Veriore.

Më poshtë përbërja e plotë e grupeve, pas tërheqjes së shortit:

Grupi A
Afrika e Jugut
Meksika
Uruguai
Franca

Grupi B
Argjentina
Nigeria
Koreja Jugore
Greqia

Grupi C
Anglia
SHBA
Algjeria
Sllovenia

Grupi D
Gjermania
Australia
Serbia
Gana

Grupi E
Holanda
Danimarka
Japonia
Kameruni

Grupi F
Italia
Paraguai
Zelanda e Re
Sllovakia

Grupi G
Brazili
Koreja Veriore
Bregu i Fildishtë
Portugalia

Grupi H
Spanja
Zvicra
Hondurasi
Kili
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Tërhiqet shorti për Kampionatin Botëror
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Kosova-Crew :: Bota e Sportit :: Futbolli-
Kërce tek: