Kosova-Crew
www.facebook.com/kas3iot


 
ForumPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Toshiba mini NB305

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Kas3iot
Admin
Admin
avatar

Posts : 160
Join date : 23/12/2009
Age : 25
Location : C:WINDOWS > eXplorer.exe(Interrupted)

MesazhTitulli: Toshiba mini NB305   Thu Jan 07, 2010 6:43 am


Trashëguesi
i serisë së netbookëve NB205 të Toshibas
është NB305 me procesor të ri Atom dhe disk më
të madh.
Nëse netbookët 10-inçësh edhe
më tutje u duken tërheqës, do të ju
gëzojë lajmi se Toshiba si trashëgues të
serisë së vet NB205 ka paraqitur modelin NB305, të
përforcuar me procesor të ri dhe atë me Atom N450
të kompanisë Intel si dhe disk prej 250 gigabajt.
Bateria
e re prej gjashtë qelish gjithashtu është diç
më e lehtë dhe ofron autonomi pune prej 11 orësh,
prandaj edhe masa e përgjithshme e këtij laptopi ka
rënë në 1.18 kilogramë.
Netbooku vjen në dy versione, me tastierë më të
avancuar dhe kualitative për të cilin çmimi në
SHBA është 400 dollarë, derisa për versionin me
tastierë më pak kualitative çmimi është 350
dollarë
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Toshiba mini NB305
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Kosova-Crew :: Shkencat e Zbatuara :: Bota e Informatikës-
Kërce tek: