Kosova-Crew
www.facebook.com/kas3iot


 
ForumPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Vjen fotoaparati Samsung NX10

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Kas3iot
Admin
Admin
avatar

Posts : 160
Join date : 23/12/2009
Age : 25
Location : C:WINDOWS > eXplorer.exe(Interrupted)

MesazhTitulli: Vjen fotoaparati Samsung NX10   Thu Jan 07, 2010 6:51 am


Fotoaparati më i ri kompanisë Samsung me vete sjell sensor
prej 14.6 megapikselash dhe objektivë që ndërrohen,
mirëpo në dimensione kompakte.
Samsung ka paraqitur
fotoaparatin me shenjën dalluese NX10. Ngjashëm sikur edhe
tek fotoaparati nga Micro Four Thirds, edhe në këtë
është integruar sensori i dimensioneve ë mëdha,
derisa përdoren objektivët të cilët ndërrohen.
Rezultat i kësaj janë dimensionet më kompakte sesa tek
fotoaparatet SLR.

Sensori
CMOS ka rezolucion prej 14.6 megapikselash, është integruar
ekrani i prapavijës AMOLED me diagonale prej tre inç, e
shpejtësia e auto-fokusit thuhet të jetë e krahasueshme
me fotoaparatet e linjës SLR. Ndjeshmëria sillet prej ISO 100
deri në 3.200, derisa video materialet e incizuara me
këtë fotoaparat mund të bëhen me rezolucion 720p
duke shfrytëzuar kompresimin H.264.
Çmimi i
fotoaparatit nuk është publikuar, por është
bërë e njohur se shitja e tij do të filloj në
pranverë ë këtij viti
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Vjen fotoaparati Samsung NX10
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Kosova-Crew :: Shkencat e Zbatuara :: Bota e Informatikës-
Kërce tek: