Kosova-Crew
www.facebook.com/kas3iot


 
ForumPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Memorie të pasigurta USB nga Kingston

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Kas3iot
Admin
Admin
avatar

Posts : 160
Join date : 23/12/2009
Age : 25
Location : C:WINDOWS > eXplorer.exe(Interrupted)

MesazhTitulli: Memorie të pasigurta USB nga Kingston   Thu Jan 07, 2010 6:53 amKompania Kingston ua ka tërhequr vërejtjen
shfrytëzuesve të modeleve të caktuara të memorieve
të saj “të sigurta” USB se qasja e paautorizuar
në të dhënat e ruajtura në to është e
mundur.
Sipas informatave në faqet zyrtare të Kingston,
një person i shkathët me mekanizma të caktuar dhe qasje
fizike mund të hyj në të dhënat e memorieve të
saj “të sigurta” USB. Të goditura me
këtë problem janë USB-të e emëruara
DataTraveler BlackBox, Secure e Elite.
Kingston u bën thirrje pronarëve të memorieve
problematike që t’i kthejnë mbrapsht në
mënyrë që ato të rregullohen fabrikisht
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Memorie të pasigurta USB nga Kingston
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Kosova-Crew :: Shkencat e Zbatuara :: Bota e Informatikës-
Kërce tek: