Kosova-Crew
www.facebook.com/kas3iot


 
ForumPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Enver Idrizi - Karatist Shqiptar dhe Kampion i Shumefishte

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Kas3iot
Admin
Admin
avatar

Posts : 160
Join date : 23/12/2009
Age : 25
Location : C:WINDOWS > eXplorer.exe(Interrupted)

MesazhTitulli: Enver Idrizi - Karatist Shqiptar dhe Kampion i Shumefishte   Sun May 23, 2010 5:39 am


Enver Idrizi - Karatist Shqiptar dhe Kampion i Shumefishte


Enver Idrizi eshte nje nga karateistet me te medhenj te botes, njekohesisht edhe kampion boteror ne kick-boxing, nje tjeter art marcial. I lindur ne Shkup, me baba nje shqiptar nga ish-RFJ e Maqedonise dhe nene, shqiptare nga Kosova, Idrizi ka garuar vazhdimisht per Kroacine, por qe nga viti 2001 ka dale kampion i botes per Kosoven, ndersa pergatitet te hape veprimtari biznesi ne Tirane. Per kete arsye, ai ka qene ne Tirane keto dite dhe sqaron se do te hape nje qender biznesi ne qender te Tiranes (prane vendit ku eshte gropa e Ajdin Sejdise), ne te cilen ka merak te hape edhe nje palester te madhe sportive dhe te ngreje nje ekip karateje apo kick-boxing, me synim per te qene nga me te miret ne bote. Qe nga mosha 16-vjecare kur doli kampion i ish-Jugosllavise e deri me sot (38 vjec), kur eshte kampion i botes ne kick-boxing, Idrizi mbetet nje nga sportistet me te shquar te te gjitha koheve per vazhdimesine e fitoreve. Kampioni vlereson se Tirana dhe Shqiperia kane ecur shume keto vite, madje nuk harron te theksoj se "ketu kam pare vajza aq te bukura sa ne asnje vend tjeter te botes".
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Enver Idrizi - Karatist Shqiptar dhe Kampion i Shumefishte
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Kosova-Crew :: Bota e Sportit :: Sporte luftarake-
Kërce tek: