Kosova-Crew
www.facebook.com/kas3iot


 
ForumPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Ja fituesit e trofeve ne Ligen e Kampioneve qe nga viti 1955

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Kas3iot
Admin
Admin
avatar

Posts : 160
Join date : 23/12/2009
Age : 26
Location : C:WINDOWS > eXplorer.exe(Interrupted)

MesazhTitulli: Ja fituesit e trofeve ne Ligen e Kampioneve qe nga viti 1955   Mon May 24, 2010 4:17 am

Kush janë ekipet dhe shtetet që kanë fituar më shumë trofe në Ligën e Kampionëve? Po në cilin vit, cili ekip ka fituar Ligën e kampionëve? Ja të dhënat e fituesve të Ligës së Kampionëve që nga themeleimi i saj më vitin 1955.

Kampionët e deritashëm të Evropës


1955-1956 Real Madrid
1956-1957 Real Madrid
1957-1958 Real Madrid
1958-1959 Real Madrid
1959-1960 Real Madrid
1960-1961 Benfica
1961-1962 Benfica
1962-1963 Milan
1963-1964 Inter
1964-1965 Inter
1965-1966 Real Madrid
1966-1967 Seltic
1967-1968 Manchester United
1968-1969 Milan
1969-1970 Feyenord
1970-1971 Ajax
1971-1972 Ajax
1972-1973 Ajax
1973-1974 Bayern Mynih
1974-1975 Bayern Mynih
1975-1976 Bayern Mynih
1976-1977 Liverpool
1977-1978 Liverpool
1978-1979 Notinngam Forest
1979-1980 Notinngam Forest
1980-1981 Liverpool
1981-1982 Aston Vila
1982-1983 Hamburg
1983-1984 Liverpool
1984-1985 Juventus
1985-1986 Steaua Bukuresht
1986-1987 Porto
1987-1988 PSV Eindhoven
1988-1989 Milan
1989-1990 Milan
1990-1991 Crvena Zvezda
1991-1992 Barcelona
1992-1993 Marseille
1993-1994 Milan
1994-1995 Ajax
1995-1996 Juventus
1996-1997 Dortmund
1997-1998 Real Madrid
1998-1999 Manchester United
1999-2000 Real Madrid
2000-2001 Bayern Mynih
2001-2002 Real Madrid
2002-2003 Milan
2003-2004 Porto
2004-2005 Liverpool
2005-2006 Barcelona
2006-2007 Milan
2007-2008 Manchester United
2008-2009 Barcelona
2009-2010 Inter

Totali sipas klubeve

9 herë - Real Madrid
7 herë - Milan
5 herë - Liverpool
4 herë - Bayern M, Ajax
3 herë - Barcelona, Manchsetr United, Inter
2 herë - Juventus, Benfica, Porto, Notinngam Forest
1 herë - Marseilla, Steaua B, Hamburg, Seltic, Dortmund, Crvena Zvezda, PSV, Fejënord, Aston Vila

Sipas shteteve
12 herë - Spanja dhe Italia
11 herë - Anglia
6 herë - Gjermania dhe Holanda
4 herë - Portugalia
1 herë - Serbia, Skocia, Rumania dhe Franca
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Ja fituesit e trofeve ne Ligen e Kampioneve qe nga viti 1955
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Kosova-Crew :: Bota e Sportit :: Futbolli-
Kërce tek: