Kosova-Crew
www.facebook.com/kas3iot


 
ForumPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Messoni diqka qe kurr se keni dit...Per tmiren tuaj...

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Reallyboss
Completed
Completed
avatar

Posts : 151
Join date : 02/01/2010

MesazhTitulli: Messoni diqka qe kurr se keni dit...Per tmiren tuaj...   Sat May 29, 2010 8:53 am

Per grabitsit, para edhe polici


Nëse ju ndodh qe ndonjë hajdut ose dikush ju detyron forcerisht që t'i nxirrni parate tuaja nga bankomati, atëherë shkruane PIN-in tuaj mbrapsh. Psh, nëse PIN-i juaj është 1254 atëherë, atëherë ju shkruani 4521. Bankomati do t'i nxjerr parat tuaja, por automatikisht do të lajmeroje policinë, gje te cilen keqberesi mund te mos e dije. Ky opsion ekziston në të gjitha bankomatet, por shume njerëz nuk dinë ta perdorin.Fshehtesit e Nokia-s, 50% bateri te fshehura!, per te cilat ndoshta nuk e keni ditur

Nëse ndodh që të jeni në rrugë apo dikund tjetër dhe nuk e keni me vete karikuesin ( adapterin) , atëherë mos u mërzitni se ka zgjidhje. Telefonat celulare NOKIA e kanë mundësinë e baterisë rezerve. Aktiviziojeni ate ne kete këtë mënyrë: shtypni * 3 3 7 0 # dhe kështu telefoni juaj do të ketë 50% baterinë e mbushur. Celulari e kompeson kete rezerve gjate karikimit te ardhshem.
A e dini se .....

* Ne 1kg. limon ka me teper sheqer se ne 1 kg dredheza...

* Shteti me me teper rruge te asfaltuara eshte Franca...

* Ajnshtajni deri ne moshen 9-vjecare nuk ka mund te flase normalisht...

* Nje shqiponje mund ta shohe gjahun qe nga 3000 metra largesi...

* Kuajt mund te qendrojne deri 1 muaj ne kembe...

* 20% e energjise se trupit perdoret nga truri...

* Grimcat e hekurit te gjetura ne hene dhe te sjella ne Toke kane nje veti te vecante, ato nuk ndryshken...

* Femrat i rrahin qepallat dy here me shpesh se meshkujt...

* Njeriu nuk mund ta lepij berrylin e vet...

* Kermilli mund te fle tri vjet...

* Ne gjuhen angleze nuk ekziston asnje fjale qe rimohet me fjalen "MONTH" ;

* Syte e njeriut mbesin te madhesise se njejte qe nga lindja ndersa, veshte dhe hunda, nuk ndalen se rrituri ;

* Karrigen elektrike e ka zbuluar nje dentist ;

* Arinjte polar jane majtake ;

* Elefantet jane shtazet e vetme qe nuk mund te kercejne ;

* Vetem nje njeri, ne mesin e 2 miliarde njerezve tjere, do te jetoje deri ne 166 vjet e me shume ;

* Lopen mund ta detyroni te ngjitet shkalleve por, per ta zbritur eshte shume veshtire ;

* Krokodili nuk mund te zgjase gjuhen ;

* Cakmaku per cigare eshte zbuluar para shkrepeses ;
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Messoni diqka qe kurr se keni dit...Per tmiren tuaj...
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Kosova-Crew :: Te ndryshme :: Zbavitje&Argetim-
Kërce tek: