Kosova-Crew
www.facebook.com/kas3iot


 
ForumPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Kërkon shum para për pantallonat e humbur

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Kas3iot
Admin
Admin
avatar

Posts : 160
Join date : 23/12/2009
Age : 26
Location : C:WINDOWS > eXplorer.exe(Interrupted)

MesazhTitulli: Kërkon shum para për pantallonat e humbur   Mon Jun 07, 2010 8:09 am

Një ish-gjykatës amerikan kërkon nga kompania për pastrim kimik
dëmshpërblim prej 54 milionë dollarëve, për shkak të pantallonave të
humbura.
Roj Pirson, ka përcaktuar se këtë vlerë duhet ta paguajë
kompania për shkak të mbishkrimit "kënaqësi e garantuar", që ka qëndruar
në derë.

Pirson konsideron se mbishkrimi është mashtrim dhe
reklamë e rrejshme dhe për shkak të kësaj kërkon 1500 dollarë për çdo
ditë sa ka qëndruar reklama aty.

Në shumën e llogaritur, janë
përfshirë edhe 500 mijë dollarë për shpenzime gjyqësore, dy milionë
dollarë për "pësimin e turpit dhe stresit mental", si dhe 15 mijë
dollarë për huazim të makinës.

Ku proces gjyqësor zgjatë tashmë
tre vite me radhë. /Makfaks/
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Kërkon shum para për pantallonat e humbur
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Kosova-Crew :: Te ndryshme :: Kuriozitete-
Kërce tek: