Kosova-Crew
www.facebook.com/kas3iot


 
ForumPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Mjekët saudit ndan binjakët sijamezë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Kas3iot
Admin
Admin
avatar

Posts : 160
Join date : 23/12/2009
Age : 26
Location : C:WINDOWS > eXplorer.exe(Interrupted)

MesazhTitulli: Mjekët saudit ndan binjakët sijamezë   Mon Jun 07, 2010 8:11 am

Kirurgët në spitalin 'Mbreti Abdul Aziz' në Riad me sukses kryen operacionin për ndarjen e binjakëve sijamezë.
Binjakët Zijad dhe Ajad nga Mosuli i Irakut kanë lindur të ngjitur për barku. Ata janë hospitalizuar në spitalin e Riadit në prill, por për shkak të ndërhyrjes së komplikuar dhe problemeve që i kanë pasur me mëlçinë operacioni ishte shtyrë deri më tani. Ndërhyrja kirurgjikale ka zgjatur 11 orë, ndërsa në të morën pjesë 45 mjekë dhe personel tjetër mjekësor. Në spitalin 'Mbreti Abdul Aziz' deri më tani janë kryer 20 ndërhyrje kirurgjikale për ndarjen e binjakëve sijamezë. Prej tyre vetëm 9 ishin të suksesshme. Të gjitha operacionet i paguan mbreti saudit Abdul Aziz Al Sad.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Mjekët saudit ndan binjakët sijamezë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Kosova-Crew :: Te ndryshme :: Kuriozitete-
Kërce tek: