Kosova-Crew
www.facebook.com/kas3iot


 
ForumPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Android e vetmja konkurrencë për iPad

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Gazz-mend_z
V.I.P
V.I.P
avatar

Posts : 6
Join date : 03/01/2010

MesazhTitulli: Android e vetmja konkurrencë për iPad   Tue Jun 08, 2010 3:55 am


Pasi që Apple solli në jetë tregun e tabletëve me paraqitjen e iPad-it, analistët vlerësojnë se e vetmja konkurrencë e denjë për të do të jenë pajisjet e bazuara në Android.

Sipas analizave të hulumtuesve të kompanisë ABI Research, edhe pse Windows-ët mund të punojnë në kompjuterët tablet, ata nuk janë zgjidhja më e mirë për pajisjet portative sikurse që janë tabletët.

Në të vërtetë, për shkak të kërkesave relativisht të larta për fuqi përpunuese dhe shpenzim të energjisë, Android është zgjidhje më e mirë.

Në ABI vlerësojnë se për të parë të ardhmen e tabletëve shumë më thjeshtë është që të shikohet gjendja aktuale në tregun e telefonave “të mençur” mobil.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Android e vetmja konkurrencë për iPad
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» New Iphone & Ipad app for SFG.
» iPad/iPhone problems
» GPS - android phone APP for FREE !!
» Square Foot Gardening App
» IPad 2 help

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Kosova-Crew :: Te ndryshme :: News-
Kërce tek: