Kosova-Crew
www.facebook.com/kas3iot


 
ForumPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Si ta nderrojm Welcome-in

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Kas3iot
Admin
Admin
avatar

Posts : 160
Join date : 23/12/2009
Age : 25
Location : C:WINDOWS > eXplorer.exe(Interrupted)

MesazhTitulli: Si ta nderrojm Welcome-in   Wed Jun 09, 2010 10:04 am

Së pari na nevojitet programi "Resource Hacker"

E hapim
programin,pastaj klikojm FILE---->OPEN dhe e kerkojm programin
logonui.exe
i cili gjendet ne folderin system32 te WINDOWS-it.
Pastaj
ne anen e majt te dritares klikojm ne STRING TABLE,pastaj te numri
1,pastaj te numri 1033.Tani aty ku lexon "welcome" e fshini ata e
shkruni qysh po doni me ba.
Pastaj shkon Compile Script dhe shkon
FILE-->SAVE.
Pastaj e ristartoni kompjuterin.Si ta
ndrrojm ermin e startit

Edhe e per kete na nevojitet programi
"Resource Hacker"

E hapim programin,pastaj klikojm
FILE---->OPEN dhe e kerkojm programin explorer.exe
i cili gjendet
te folderi i WINDOWS-it.
Pastaj ne anen e majt te dritares klikojm ne
STRING TABLE,pastaj te numri 37,pastaj te numri 1033.Tani aty ku lexon
"start" e fshini ata e shkruni qysh po doni me ba.
Pastaj shkon
Compile Script dhe shkon FILE-->SAVE.
Pastaj e ristartoni
kompjuterin.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Si ta nderrojm Welcome-in
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Kosova-Crew :: Kosova-Crew Toolbox :: E-books & Tutoriale-
Kërce tek: