Kosova-Crew
www.facebook.com/kas3iot


 
ForumPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Ja disa poezi.

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Reallyboss
Completed
Completed
avatar

Posts : 151
Join date : 02/01/2010

MesazhTitulli: Ja disa poezi.   Sun Jan 03, 2010 9:28 am

Ishta nata jon e fundit
Kur më the se më s’të dua
Prita se do t’rridhnin lotët
Por spat lot në faqe tu
Dhe s’të erdhi keq për mua... Lexo më tutje
Ishte nat dhe shiu binte
Shum ngadal dy fjal i fole
Me dy fjal ma vrave zemrën
Dhe shpejt ike ulargove
Krejt qka patat ti mi more
Sikur veq një her të flisja
S’dua tjetër prej ksaj bote
Sikur veq të më kuptoje
Sa më mungon buza jote
Qe spo mund ta puthi sante...Brenga e zemres me lendon nuk e di pse filloj te shkruaj gjithmon ,ndoshta me ben thjesht te vuaj thjesht te veshtroj i hutuar, si zog i ri ne hapsiren e qiellit te flutoroj nga lartesit e skajshme bukurin tende me kenaqsi do ta admiroj pyes veten pse kam lindur pa fat kurre nuk u gjeta drejt rrugve te lumturise me shigjet te godisja zemren e ... Lexo më tutjedashurise sepse ti je imazhi me i bukur thjeshtesis qe per te kam nevoj te endem duke shijuar mplakjen drejt liris si engjell i perndritur nga hyjnia e tij larte mbi hapsirat e pafundme


Pse jemi te ndar
Dhe sjemi te bashkuar
Pse Zoti na ka vrar
Kaq shum jemi larguar
PseSyt e mi,... Lexo më tutje
Po rrjellin vec lot
Nga qe jemi larg
Dhe ste perkellel dot
Zemra nuk me rreh
Se nuk degjon Gezim
Sepse ti mungon
Ne Kraherorin tim
Pse Zemra sme rreh
Se per ty ka ndjenja
Pse syri sme shef
Sepse ti je rrezja
Ta zgjellesh nje rruge
Sa nuk esht shum von
Qe te vish tek un
Zemrat Ti bashkojm
Une jam Pellumb
Ti je Pedhumbesh
Ne Zemren time
Gjithmonm do te jesh...Nje dit kur te zgjohesh
Mos i laj syt me lot,
Dikush do te tregoj
Se sjam me ne ket bot,
Mos pyet si vdiqa ... Lexo më tutje
Por pyet si jetova,
Si kaluan ditet
Qe pa ty i kalova,
Kur te me pyesin engjujt
Cfar kam pa me sy,
Do tju them se ne ket bot
Te njoha vetem ty,
Kur ne emrin tend
Do te bej be,
Ateher edhe engjujt
Do te qajn per ne,
A'vdiq dashurija
A'mbet veq uretja,
A'thua kete plag
E sheron veq vdekja.Pse sot nuk je sikur dje? pse per mua me nuk je? pse zemrat ne jet gabojn? pse ela zoti te dashurojm? pse kur na ngrin dielli e kuptojm pranveren? pse pa e humb je gje nuk ja dim vleren? pse pas gjdo ngjarje heshtja mbizotron? psee duhet ta dush dikend kur ai nuk te don....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Kas3iot
Admin
Admin
avatar

Posts : 160
Join date : 23/12/2009
Age : 26
Location : C:WINDOWS > eXplorer.exe(Interrupted)

MesazhTitulli: kas3iot   Sun Jan 03, 2010 9:31 am

shum te bukura Wink

_______________
Kosova-Crew
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Ja disa poezi.
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Kosova-Crew :: Te ndryshme :: Poezi :: Poezi Dashurie-
Kërce tek: