Kosova-Crew
www.facebook.com/kas3iot


 
ForumPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Poezi Dashurie

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Reallyboss
Completed
Completed
avatar

Posts : 151
Join date : 02/01/2010

MesazhTitulli: Poezi Dashurie   Sun Jan 03, 2010 10:02 am

confused Nje dit kur te zgjohesh
Mos i laj syt me lot,
Dikush do te tregoj
Se sjam me ne ket bot,
Mos pyet si vdiqa ... Lexo më tutje
Por pyet si jetova,
Si kaluan ditet
Qe pa ty i kalova,
Kur te me pyesin engjujt
Cfar kam pa me sy,
Do tju them se ne ket bot
Te njoha vetem ty,
Kur ne emrin tend
Do te bej be,
Ateher edhe engjujt
Do te qajn per ne,
A'vdiq dashurija
A'mbet veq uretja,
A'thua kete plag
E sheron veq vdekja.Pse jemi te ndar
Dhe sjemi te bashkuar
Pse Zoti na ka vrar
Kaq shum jemi larguar
PseSyt e mi,... Lexo më tutje
Po rrjellin vec lot
Nga qe jemi larg
Dhe ste perkellel dot
Zemra nuk me rreh
Se nuk degjon Gezim
Sepse ti mungon
Ne Kraherorin tim
Pse Zemra sme rreh
Se per ty ka ndjenja
Pse syri sme shef
Sepse ti je rrezja
Ta zgjellesh nje rruge
Sa nuk esht shum von
Qe te vish tek un
Zemrat Ti bashkojm
Une jam Pellumb
Ti je Pedhumbesh
Ne Zemren time
Gjithmonm do te jeshPo flet hoxha më shumë mërrzi,
si ti varrozi dy të ri,
dy të ri të dashuruar,
që familjet si kanë lejuar,
besën e dhan dhe se harruan,
e pin xehrrin e u xehrruan
e në botën tjetërr u bashkuan.
Dy familje shum janë merrzit,
humbën djalë e humben qikë.
Porrositën cdo shqiptar të dashuruarit kurr mos me i ndal,
edhe nese fëmijët thonë se dikënd dashurojnë,
prindërit menjëherr FAT duhet tu urojnë.Do te behem cigare te vij ne duart e tua,
Sa here te kesh nevoj te me puthesh mua,
Por ti zemer gjithmone ma prish planin,
Un behem cigare ti e le duhanin.Nese Nje Dit Vdes Mos Fillo Me Qar S'me Mbyti Askush Dashnia Me Ka Vrar Nese Me Do Ende Eja Ne Varrin Tim Me Sjell Ndo Nje Lule Dhe Thirre Emrin Tim...


Sdi sa jete me ka mbetur per te jetuar por dashuria ime per ty kurr nuk ka per tu shteruar mos me thuaj qe sme do lere zemeren le te komandoje ajo e di perse e them kete se vete e kam provuar kure vajzes i sh keleqejne syte me zemer eshte e dashuruar ti je shum e bukur por jo per ta bere qefin ty por se kam ra ne dashuri qe kur te pashe ne sy dhe nqoftese nuk me beson zoti le te ma marre ket shpirte.


Zemer me fal qe po ta teproj zemer me fal qe te dashuroj zemer me fal qe kurr nuk do te harroj zemer me fal qe kurr nuk te harroj ty zemer ma se shumti ne bot te dua zemer kuptoje qe jeta je per mua ti te dua shum...


2+2+4=8
për matmatik asgje nuk di
me dashuri ta bej 8-2...Vala 900 personi
që e kërkon do
ta takoni nese e takoni do
ta DASHURONIO mesazh i uruar shko
atje ku te kam derguar
nese e gjen ne gjumë
i thoni se e dua shum
nese e gjen te zgjuar thuani
se kurr skam me harruarNeser te pyet per mua
i thon se kam vdekur.
Nese kerko trupin tim
i thon se ështe kalbue.
Nese kerkon vallin
i thoni se gjendet se fung te detit.
Nese kerko syt te mi
i thno se nga lotet ju verbuan.
Nese e kerkon shpirtni tin
i thoni se jeton ne qiell te hapur....Ah koha e shkret po shum shpejt iki pa u par e gjithmon tuj te kerkue po ti me ikje u mshefshe nga krimineli i cili bani nje gabim te madh po nuk jam vrases un prap te dua si ma par po ti pse pse nuk ma dhe munsin qe te shoh ni her pse a nuk e meritoj pse po me mundon e tash kur ti si engjull u shfaqe po un si tja baj si ta bindi zemren se ti je ajo qe dikur ishim bashk e tash jo faji asht i imi ket nuk e mohoj po sikur veq nje her qoft edhe e fundit nje minut te shoh dhe te perqafoj qe ta shuaj mallin qe shum shum gjat po me mundon per ty vetem per ty aman te lutem mos me mundo se me ka marr malli per ty e zemren ta qecoj .te dua dhe do te dua pergjithmon.


Pse të dua kaq shumë
unë as vetë se di
ndoshta me kanë dehur
puthjet qe mi dhurove ti....

Dashuria fillon me puthje
e mbaron me lotë
ai që e ka provu
më nuk e duron dot....

Fjala është fjalë
besa është besë
mos mendoni vajza
se dashuria është interes...Me mir sot nje fund me dhimbje se nje dhimbje pa fund se ti kurr nuk me deshe vetem me akuzoje gjithmon po qa te bej kur jam dashuruar qa shum ne ty sa edhe kur me akuzon e me fyen per diqka qe nuk asht e vertet te duroj.Po tash i erdhi fundi Pishpirik edhe un kam pak dinjitet nuk jam ajo qe ti mendon nese te thash qe ty te dua nuk do te thot se gjithmon do te perkulem ty jo jo harroje se ma kurr nuk do te duroj asnje fyrje se lidhja jon nuk na shpien askund e dim mir te dyt....

If I could have just one wish,
I would wish to wake up everyday
to the sound of your breath on my neck,
the warmth of your lips on my cheek,
the touch of your fingers on my skin,
and the feel of your heart beating with mine...
Knowing that I could never find that feeling
with anyone other than you.JETA VAZHDON-rinis i vjen fundi..
E kete gje e ben-dashuria qe me humbi..
Ti mua me le-e me tjetren kalon..
Por mos harro be zemer-SE JETA VAZHDONese pyet per mua i thoni se ka vdekur
Nese kerkon varin i thoni se gjindet
Ne fund te detit nese kerkon trupin
I thoni se eshte mykur nese kerkon
Shpirtin i thoni se pushon diku
Nthellsi te tokes nese kerkon
Syt emi i thoni se nga lotet
U verbua

Nuk eshte edhe aq poezi dashurie
Por poezi vuajtje por nje
dashuri e madhe njekohesisht
Lind me nje dhimbje te madhe

Nese une do te vdes me mbulon
Dheu i zi mbi varrin tim do
Ta shkruaj te kam dashtur
vetem ty thikat i duroj
plumbat i pranoj por
Te ndahem prej teje
As qe e mendoj

E kam nje deshir oh sa eshte
E thjeshte me ti puth buzet
Tjeter skisha desht sa e
Embel eshte jeta sa e
Embel rinija por me e
Embla qenka dashuriaEngjuli im
Endroj te gjej nje Njeri se e kupton fjalen dashuri.
Te shoh at dashuri ne syt e ti.
Endroj te perfundojn ditet se me vetmuan.
Te takoj dikend se me nje ZEMER nuk luan.
Te zgjohem me nje gezim ne mengjes.
Te di se me at dashuri dua te vdes.
Endroj nje njeri se me don dhe me gabime.
Endroj nje Engjul per tja falur zemren time.
Endroj te me shtrengonte fort ne gjirin e ti.
Por ku esht aj engjul ne ket dit te zi.
Aj engjul se dua tja lexoj deshirat nga buzet e mira.
Veq ket engjul e kerkoj skam tjera deshira.
Ndoshta aj do me gjen se Zemren e kam hapur per te.
Po shpresoj, se ne endra per nat e kerkoj me ze.
Te pres Engjuli im deri ne fund te jetes te pres.
Se kam deshir te jam pran teje deri sa te vdes.Fjala është fjalë
besa është besë
mos mendoni vajza
se dashuria është interes...
nje dit kur te zgjoesh mos laj syt me lot
se dikush tjeter do te tregoj se sjam
me ne ket bot,ti mos pyet si vdiqa
pyet si jetova,pyet si me shkuan
ditet qe pa ty i kalova.....TE DUA ME PAFAJSINE E NJE FEMIJE
TE DUA ME FORCEN E NJE STUHIE.
TE DUA ME QETESINE E PAQES.
TE DUA ME BARDHESINE E PARAJSES.
TE DUA SA DASHURI KA GJITH BOTA.
TE DUA ME SHUME SE AJO QE TKA BER KOKEN...
TE DUA VETEM TY GENTI IM.....Mos i beso askujt,
e mos e urrej veten
por më beso mua,
që për ty e jap jetën.
Edhe pse je larg,
asgjë smë pengon.
Largësia na ndan,
Dashuria na bashkon!Mos me marto nene se ende s'jam ritur-ku dreqin te shkoj gjerat pa i ditur,si ti them te dua dikujt qe e urrej-si ta puth dikend qe fare nuk e ndjej,gjith keto dasmor perse kan ardhur,gjith luajn a une veq qaj,sa qenka jeta e keqe askush sma ka than, pse oj nene e dashur pa me pyet me ke dhan, kthej krushqit prap nene dhe mos me thuaj te shkoj,mfal qe s'ta kam than se tjeter dashuroj!Me fal i dashur qe s'pata guxim te luftoj-por perveq teje tjeter s'dashuroj, kur te vdes un te vari t'me vish dhe tregoju gjithve se ishe i dashuri im,mos lejo askend pran t'me qendroj se kur pata nevoj askush s'me ndihmoj.A e sheh moj nene sa e hidhur eshte kjo jete-ta shikojsh vajzen e re ne varr duke u tre...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Kas3iot
Admin
Admin
avatar

Posts : 160
Join date : 23/12/2009
Age : 26
Location : C:WINDOWS > eXplorer.exe(Interrupted)

MesazhTitulli: ..............   Sun Jan 03, 2010 10:06 am

shum te bukura
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Poezi Dashurie
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Kosova-Crew :: Te ndryshme :: Poezi :: Poezi Dashurie-
Kërce tek: