Kosova-Crew
www.facebook.com/kas3iot


 
ForumPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Disa poezi tejet te bukura.

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Reallyboss
Completed
Completed
avatar

Posts : 151
Join date : 02/01/2010

MesazhTitulli: Disa poezi tejet te bukura.   Sun Jan 03, 2010 10:44 am

Përshendetje te gjithveKeni menduar ndonje here per dashurine???????Une po dhe sedi nqs egziston ajo dhe nqs egziston me mir mos ti besosh !!!
Para shume kohesh reth 1 ose dy vitesh vura internet ne shtepin time sedi si funksjononin chatet por perseri futesha aty qe gallat aty u futa ne debat me nej cun I cili mbahej si KAPOJA E CHATIT i ashtuquajturi ndryshe H.........I e mora shume inat Mallkoja ate dhe ckishte ne shtepi Mir po atit sic duket si ishin kunderven dot ne ekte menyr sikurse une dh eata qe ishin kunderven zakonisht pjesa me emadhe qen emeshkuj NDRYSHE NGA UNE dhe ajo te cilen e themi ne armiqesi u kthye ne miqesiShekmbyem nr e telefonit mbas nje bisede pereth afro 8 muaj bashk skisha si tja jepj a nr e cle me pare.Flisnim shume por em kalimin ekohes me bente te dyshoja shume Me thoshte se ose do me kishte ai ose asnje tjeter Kete gje si mund ta merja une si komliemnt dhe si fat nga zoti APO SI NJE LLOJ PARANDJENJE?Nisa te dyshoj Arita t enjof kushuririn e tij ai me kishte siguruar se H..........I qe kur me njojti mua kishte mbaruar se perdorurir gati dhe duhanin alkolin dhe shkuarjet ne orare te vone neper pube si mund ta besoja une ?Me fjal ndoshta me vepra sedi sisha aty ta verejaPrej H..........I u futa ne sherr me te shtepis me detyruan t ehedh posht nr e cel dhe ebera prej atyre diteve se doja me veten Per mua familja esht eprimare sedi...por ka bere shuem me shume familja ime per mua se sa dikush nepermjet msn qe rinte duke fol nga msn eme shuem duek kenaqur veten sesa kenaqesha uneE kishim lene te takoheshim por nuk erdhi ne shqipri I thash te fshinte cdo fotografi timen pasi sdoja ti kishte ai sme falte siguri kjo gje Nuk e beri madje me dr her pa shere fotografi t emait te cilat kishte aritur te mi vidhte nga msn mi bente si video ose me fotoshop i ndryshonte dhe i perpunonte Sme pelqente reagimi i ti aspak HERE HERE ME DUKEJ SI maniak e nga ta di une qe sqe ?Ziheshim shuem pajtohehsim po shpesh Me futi ne sherr me miqt emi te femijeris le t ethemi... shikonte qe flisj ane hi5 me ata dhe rinte duke i dr sms sharejje nga me te ndyrat Nje njeri sic duhet doe bente kete gje thoni ?Me thoshte se sduron dot faktin qe te dashures se tij ti thon puc puc Pasi i shpiegoja se un i kisha thjesht miq kushurinj asgje me shume Ai acarohej Po pse duhet ta duroja une kete gje?Kur as te fejua se kam pa le te ishim dhe cift tamam apo te martuar Mos vall duhet te ushtronte dh edhune mbi mua?Asnje here Familjen ekam te ngritur ne kuptimin jo nga ana e xhepit sesa nga ana e sasis Kam fis shumeeeeee te madh sidomos nga ana e babit dhe njerezit e mi i kam shumicen oficera dhe edi qe sikru larg qoft Te me ndodhte dicka ata sdo reshtnin as gurin se cuari pr te gjetur fajtorin apo mua Ky njeri H.....I fillonte duke me tmeruar dhe frikesuar Por persei sedi perse po me dukej sikur qe vertet i dahsuruarI dhashe fund disa hereNdenjem reth 6 muaj pa fol un su futa me ne net kafe as tek msn ime Pasi bera sher dh eme te shtepis dhe sdoja ti Zhegenjeja me A e keni iden se si eshte kur te tjert humbasin besbimin tek ty ?sIOMOS TE TUT sDO ME VETEN ASHTUU BERA DHE UNE per me teper perse?per dike qe sdonte t e vinte ne shqiperi te takoheshim perher nxirte dis ajustifikime .Para ca ditesh vendosa ti jepja fund edhe rifoljes sone q ebem mbas shume kohesh edi qe nuke priste Pasi qe mesuar me Vikin e vogel ...te vjeter.....qe e kisha falur dis ahere .POR JO ME KURR ME!i THASH QE ME SNESH SKA ME AS EDHE NJE GJE AS MARDHENIE SHOQERORE SIKURSE EKISHIM LENE TE PAKTEN UNE NGA ANA IME .A vashdoj duke mos me besuar dhe duke then llafet se .....keto jane fjale te cilat tregojn se ti zben dot pa mua dhe ti vdes per mua I shpiegova se sisha me ajo qe ai mendonte Por jo femer e vendousr ne ato momenteS i mund ta tleroja me ?Jeta eshte flori po keshtu dhe koha Edhe t endenjurit emi ns msn me ore te tera per diek qe me sillte teke fundit vetem stres NUK MENDOJ SE JA VLENTE .Po e mbyll kete leter duke shpresuar se nje dite ndoshta arine elexon edhe ai.....per te me kuptuar realisht dh ejo per te bere sic do ai perher Nuk jam mesuar qe mashkulli te ket nen kontroll femren DHE SE BESOJ T EMESOHEM NDONJE HERE .Jam e mendimit se mes 2 personave duht te ket mirkuptim dashuri dhe mirsjellje .Po e mbyll letren duke i uruar ata qe jan te DASHURUAR te vashdojn te jene te till dhe ata qe akoma skan patur fatin te dashurojn te kene parasysh se:"Duhet te dashuroni me mendje dhe jo me zemer nqs sdoni te vuani"

Sa shumë mallë, sa dëshpërim, sa vuajtje, sa shumë dashuri ndjej për ty sonte, në këtë natë i dashuri im... Sonte ëndërrat dhe kujtimet për ty i kam këtu grumbulluar në shpirtin tim në zemrën time të përlotur. Më beso ndihem e vetme në këtë botë të madhe e humbur si një e huaj, ku në errësirën e harruar dhe e hidhur në një qoshe pa skaj. Mes ëndrrash që dikur i pata, që jeta m'i ka afruar njëherë kur isha me ty, e ndjej vetën të dëshiruar për pak çaste, e për pak ngrotësi, e për shumë dashuri, tani në zemrën time mbretëron acari që më ngriu zemrën, e bëri akullë! Sonte shoh një dorë që s'më bindet, shoh dy sy që të kërkojnë, i dashuri im dhe ndjej një zemër që ndoshta s'më përket mua, ndjej dashuri që më përbin krejt trupin dhe pastaj shpirtin, mendimin, gjakun, nervat dhe çdo qelizë të qenies time. Ti ndoshta imagjinon çdo të thotë të duash dikend në heshtje, në këtë largësi të mallkuar, të mendosh dhe të kalosh ditët përgjysëm.
Të jetosh çdo çast kur një pjesë e qenies tënde jeton larg dhe aq më keqë kur e di që s'të përket aspak. E ç'rëndësi ka për mua, veç ekzistencës tënde. Vetëm njëherë të jem me ty të qëndroja një minutë, atëherë e kisha lutur Zotin që të vjenë dhe le të më merr në atë botën tjetër, sepse asaj bote i takoj pa ty !!!
Eh, sa e sa orë e ditë më ikin duke të menduar ty, netëve përpilitem dhe ndjej shtërngimin në zemër, lotët më rrjedhin pa pushim deri sa bien rrezet e diellit mbi dritaret e dhomës sime, atëherë lotët teren nga ngrohtësia e rrezeve mbi fytyrën time. Fytyra jote trazon çdo gjë në shpirtin tim, më ngacmon fantazinë. Ngado që po i hedhi sytë më duket se të shoh, shoh atë buzëqeshjen tënde magjepëse ato buzë të ëmbla, ata sy të shkruar. Ngado që e hedh dorën të parfytyroj se të prek. I prek ato flokë tua, atë trup të bukur mendoj se jam e ulur mbi prehërin tënd dhe ngadalë më perkëdhelë... Vallë ç'ti bëj tani shpirtit që të do pranë dhe s'të ka... Ohhh... ZOT SI NUK ERDHE TË MA MARRËSH KËTË SHPIRT QË TË MOS VUAJ MË? Ç'ti bëj zemrës që brenda saj qëndron vetëm ti? Ti që je i vetmi rrënjë i mbijetesës së saj! Ç'ti bëj syve që ndjejnë mallë e duan të të shohin dhe derdhin vetëm lotë pa ndalë! Ç'ti bëj vetes sime që është dashuruar marrëzisht pas teje? Jam unë që të thërras me zë te shurdhër dhe vuaj brenda vetës këtë dashuri. TË DUA me shpirt.
I dashuruar si sot do të mbetem pas teje përgjithmonë. Dhe nëse kam lënë diçka tek ti, një ndjenjë të vogël dashurie apo respekti, të lutem mbroje, mos e fshij nga kujtesa jote! Unë do të dua deri në përjetësi vetëm ty dhe këtë fjalë do e mbylli brenda në shpirtin tim dhe kurrë s'do ta tradhëtoj veten time. Nësë do të më marrë malli për ty do ta gjej, ta shuaj në skutat e kujtimeve të mia që i ruaj të pastra. Ty, për ty dhe vetëm ty....!!!

Në Darsmen Tënde Do Te Vi Patjetër,
Por Jo Si Dasmore
Por Si Nje Plagë E Vjetër
Do Të Ulem E Vetemuar Në Një Tavolinë
Dhe Për Fatin Do Te Ngre Dollinë
Edhe E Pafutuar Në Darsëm Tënde Do Te Vijë
E Strukur E Lodhur Si Një Zog Pa Fole Do Te Rri
E Më Lotët E Mi Do Te Pi Do Te Dehem
Do Ta Bëj Për Ty E Jo Se Do Te Frehem
E Në Qoftse Pa Dashuri Do Të Më Shohësh
Mos Mu Afro Nuk Dua Të Më Njohësh
Dua Ta Kuptosh Në Hështje Këte Urim
E Unë Prap Të Qaj, Por Për Fatin Tim
E Në Qoftsë E Bukur Do Te Dukëm Përsëri
Mos Ma Thuaj , Se Nuk Dua Ta Dije
Tani Të Paktën KE Pakës Mëshirë
Po Të Lutëm Fëmis tE Parë
Vëja Emrin E Dashuries Së Vrarë!!

Sa shumë mallë, sa dëshpërim, sa vuajtje, sa shumë dashuri ndjej për ty sonte, në këtë natë i dashuri im... Sonte ëndërrat dhe kujtimet për ty i kam këtu grumbulluar në shpirtin tim në zemrën time të përlotur. Më beso ndihem e vetme në këtë botë të madhe e humbur si një e huaj, ku në errësirën e harruar dhe e hidhur në një qoshe pa skaj. Mes ëndrrash që dikur i pata, që jeta m'i ka afruar njëherë kur isha me ty, e ndjej vetën të dëshiruar për pak çaste, e për pak ngrotësi, e për shumë dashuri, tani në zemrën time mbretëron acari që më ngriu zemrën, e bëri akullë! Sonte shoh një dorë që s'më bindet, shoh dy sy që të kërkojnë, i dashuri im dhe ndjej një zemër që ndoshta s'më përket mua, ndjej dashuri që më përbin krejt trupin dhe pastaj shpirtin, mendimin, gjakun, nervat dhe çdo qelizë të qenies time. Ti ndoshta imagjinon çdo të thotë të duash dikend në heshtje, në këtë largësi të mallkuar, të mendosh dhe të kalosh ditët përgjysëm.
Të jetosh çdo çast kur një pjesë e qenies tënde jeton larg dhe aq më keqë kur e di që s'të përket aspak. E ç'rëndësi ka për mua, veç ekzistencës tënde. Vetëm njëherë të jem me ty të qëndroja një minutë, atëherë e kisha lutur Zotin që të vjenë dhe le të më merr në atë botën tjetër, sepse asaj bote i takoj pa ty !!!
Eh, sa e sa orë e ditë më ikin duke të menduar ty, netëve përpilitem dhe ndjej shtërngimin në zemër, lotët më rrjedhin pa pushim deri sa bien rrezet e diellit mbi dritaret e dhomës sime, atëherë lotët teren nga ngrohtësia e rrezeve mbi fytyrën time. Fytyra jote trazon çdo gjë në shpirtin tim, më ngacmon fantazinë. Ngado që po i hedhi sytë më duket se të shoh, shoh atë buzëqeshjen tënde magjepëse ato buzë të ëmbla, ata sy të shkruar. Ngado që e hedh dorën të parfytyroj se të prek. I prek ato flokë tua, atë trup të bukur mendoj se jam e ulur mbi prehërin tënd dhe ngadalë më perkëdhelë... Vallë ç'ti bëj tani shpirtit që të do pranë dhe s'të ka... Ohhh... ZOT SI NUK ERDHE TË MA MARRËSH KËTË SHPIRT QË TË MOS VUAJ MË? Ç'ti bëj zemrës që brenda saj qëndron vetëm ti? Ti që je i vetmi rrënjë i mbijetesës së saj! Ç'ti bëj syve që ndjejnë mallë e duan të të shohin dhe derdhin vetëm lotë pa ndalë! Ç'ti bëj vetes sime që është dashuruar marrëzisht pas teje? Jam unë që të thërras me zë te shurdhër dhe vuaj brenda vetës këtë dashuri. TË DUA me shpirt.
I dashuruar si sot do të mbetem pas teje përgjithmonë. Dhe nëse kam lënë diçka tek ti, një ndjenjë të vogël dashurie apo respekti, të lutem mbroje, mos e fshij nga kujtesa jote! Unë do të dua deri në përjetësi vetëm ty dhe këtë fjalë do e mbylli brenda në shpirtin tim dhe kurrë s'do ta tradhëtoj veten time. Nësë do të më marrë malli për ty do ta gjej, ta shuaj në skutat e kujtimeve të mia që i ruaj të pastra. Ty, për ty dhe vetëm ty....!!!

E filloj ket leter me shkruar per ty me fjalet me te embla te zemres she shpirtit tim te lendura .Ne keto qaste kur e shkruaj ket leter ndjehem shum e emocjonuar me merzi me pikllim dhe vuajtje te pafund mbrenda zemres sime dhe me lot te pa ndal ne syt e mi te permalluar per nje dashuri .Gëzohem qe je shendosh e mir e po ashtu kalon, sidoqoft jeta dhe realiteti dora ime kurr nuk do te ndjej lodhje duke shkruar per ty do te vazhdoj te shkruaj do te vazhdoj te dua dhe do te shpresoj ne ty sepse shpresa kurr nuk vdes nuk di qte them ndoshta e kam humbur rrugen time te jetes dhe gjindem ne rrugen e gabuar por zoti ma hapi ket rrug deri te zemra jote .Edhe pse e kam nje ndjenj deshprimi me zemer te them te verteten se ti e meriton gezimin lumturin dhe gjith te mirat e kesaj bote sepse djem si ti nuk gjinden ne ket bot askundi beso se nuk e kam leht ta shkruaj ket leter por me detyron zemra te shkruaj dhe ta nxjerr at qe e kam ne brendsi te kesaj zemre .Kurr nuk mud tja fal vetes nese dikund gabova me ty e nuk po e di gjejen qe beri ndryshim te madh mes nesh kurr nuk deshta te te lendoj ty e as veten time gjithqka ndodhi pa planifikluar dite e mallkuar kur u dashurova ne ty .Heret e kam kuptu qe jam njeri I denuar nga zoti por arsyet e kti denimi asnjeher nuk e kuptova tash vazhdoj te qaj fatin tim qe shum e kerkova por kurr nuk e gjeta jetova me nje shpres te vdekur dhe ne shoqri te endrrave per ket pafatsi mbeta e vetmuar jeten pa ndal duke e mallkuar dhe veten e emrova mbaz asaj qe mbeta Rob I dashuris Kurr nuk desha te gaboj e para zotit te jem nje mekatare kur e di se ne ket bot jam vetem nje kalimtare E rastit qe stacionin e fundit te jetes e kam ne pragun e vdekjes per ne boten tjeter asgje ne ket bot nuk esht e perjetshme e as e pa vdekshme .Tash vazhdoj te qaj ditet e rinis qe me iken e kurr me sme kthehen prap,asnjëher ne jet nuk I deshta aventurat e as interesin qdoher dashurova me shpirt e zemer te paster , sa do qe po mundohem si duket rruget tona nuk po takohen askund se si ndihem unë tani te tregon vet letra e shkruar kurr nuk e kam menduar nje dashuri te till qe te ben te vuash me mall ne heshtje te lendojsh zemren e askujt te mos I tregosh ,qdo her kur shkruaj per ty ndihem E priveligjuar dhe krenare kur e di faktin se ti e meriton ket , e meriton nje vajz si unë te vdes per ty , kjo esht nje ndjenj qe shum me frikson se e di qka dmth ta dashuroj veq njera zemer vetem zoti mund ta di se ku perfundon rruga e loteve te mi dhe e vuajtjeve te mia nese ka perfundi diku unë kam besim tek zoti dhe jam e bindur se kesaj rradhe do te me ndihmoj ,pa dashjen e tij as ne nuk do te ishim takuar , prej se te njoha ty jeta ime mori tjeter kahje dhe kuptim ket e deshmojn edhe fjalet mia qe tash I shkruaj duke u frymezuar nga ti , Te mos harrojm se dashurin nuk e kemi obligim ndaj askujt ajo esht nje ndjenj e zemres dhe e shpirtit ndoshta une nuk e meritoj dashurin tende por nuk jam fajtor qe te dua shum me dite te tera po jetoj me plag te pa sheruara ne zemer nese zoti e ka shkruar qe une perjet te vuaj per ty dhe dashurin tende nese esht e shkruar qe kurr mos ta kaloj per te then ne kater sy ata qka ndjej ne zemer per ty nese esht shkruar per ty te qaj e te vajtoj per jet do te pajtohem me ket fakt edhe pse shum I rend per mua mos harro kurr se deri ne vdekje vetem ty te dua .Fati dhe lumturia jon nvaret nga rruga te cilen ti do ta zgjedhesh ne jet .Me fal te lutem per gjith keto fjal por nje te vertet mbaje ne zemer dhe kurr mos harro se me shpirt e zemer te don nje vajz e cila jam unë ,E di qe pas kesaj letreme nuk do te gjej forc qe te flas me ty sepse sigurisht do tme urresh pa mas por te lutem me fal se ket leter e shkruaj nga detyrimi I vuajtjeve dhe kujtimeve te mija qe kam ne zemer .Nese ke ndjenja dhe zemer kupto te verteten qe tregon kjo leter e mos me urrej .Vall qesht kjo ndjej une per ty ? nje dashuri nje pikllim nje gezim apo nje plag e pa sheruar e shpirtit tim? Do te vij nje dit qe do ta kuptosh te verteten se te kam dashur me gjith zemer por ather do te jet shum von do tme kerkosh por sdo te me gjesh askund do te gjesh vetem varrin tim me shum lule te qelura mbi te ku mbi koke do te me qendrojn kurora e dashuris qe tash per ty une ne zemren tende do te mbetem si nje dor lypsi qe troket pa ndal duke kerkuar pak dashuri do te jem e vetjmja ne endrrat e tua por do te zhdukem se shpejti dhe ti do ta kuptosh se ky nuk ishte realiteti .Shpresoj se do te gëzosh lumturin dashurin dhe fatin qe aq shum e dashte dhe se nuk do te pendohesh per padrejtsin qe ma bere mua .Nje amanet dua me ta lan pas vdekjes sime te varri im kurr mos u afro plaget qe edhe atje I mbaj te lutem mos mi trazo.Ndoshta kjo do te jet letra e fundit qe per ty po e shkruaj sepse nuk e paske merituar nje vajz si une per ty vuaj le te mbetet kjo nje mister nje ndarje e fundit per fatin qe kisha une ne dashuri pa ty tash jam si nje jetime si nje zog pa krah e si nje lot I nxir si mund ta thesh zemren time si nje got kristali ku ket une kurr se meritova nuk pata nevoj per lumturin dhe knaqsin tende te lendojsh nje zemer te pa fajshme . Këtë leter e shkruaj nga zemra per te pastruar shpirtin tim beso se tash gjindem e pa forc nuk mjafton krenaria e as shpresa qe te ma shuaj mallin per ty .Kur ta lexosh ket leter mos u ndjej krenar e as fajtor le te bej kjo leter qe ta kuptosh te verteten qe e tregon .Jeta ime tash shum ka ndryshuar ne zemer me ka mbet plaga e tradhtis ne e dashuris se humbur per jet mbeta nje rob dashurie .
Edhe sot filloi dita pa ty jeta ime.Se kam paramenduar qe dot humbisja kaq shpejt tentova aq shume tet mbaja preane vetes se te doja me shume se lumturine time engjull.Por te humbas e urrej shume keshtuqe me duhet te ja bej vetit kinse ti sme meriton edhe pse me dhembe shume,duhet te behem e forte dhe te filloi tet harroj pak ngapak.Ndihem shume e lodhur e vetmuar edhe pse tash po e kuptoj qe vetes ja kam paraftyruar gjerat kinse ti po ndjeje dicka per mua thjesht isha une ajo qe e shtyra vehten te besoja ate cmenduri.Dot jetoj do ngrihem prap ne kembe dhe do qendroje sepse ti sdo jeshe kurre me i rendesishem se une perderisa te mos maresh fryme per mua .Keshtu sdua ta torturoje vehten me mendimin qe te humba por do e ushqej vehten me mendimin qe ste takova kurre.Edhe pse dot shoh gjate muajve sdo dridhem me por do jem une ajo qe sdo ma ndjej me per ty.Kjo eshte jeta une e humba ai nuk diti te me mbante sepse sme njef mir se do luftonte per tme pasur edhe qofte vetem per nje min.se une e cmoja shume me tere qenien time dhe e respektova shume por cti bejme keshtu erdha deri tek perfundimi i historis sime qe do e mbaj te shkruar ne liber e jo me ne zemer apo mendje .....

E filloj ket leter me shkruar per ty me fjalet me te embla te zemres she shpirtit tim te lendura .Ne keto qaste kur e shkruaj ket leter ndjehem shum e emocjonuar me merzi me pikllim dhe vuajtje te pafund mbrenda zemres sime dhe me lot te pa ndal ne syt e mi te permalluar per nje dashuri .Gëzohem qe je shendosh e mir e po ashtu kalon, sidoqoft jeta dhe realiteti dora ime kurr nuk do te ndjej lodhje duke shkruar per ty do te vazhdoj te shkruaj do te vazhdoj te dua dhe do te shpresoj ne ty sepse shpresa kurr nuk vdes nuk di qte them ndoshta e kam humbur rrugen time te jetes dhe gjindem ne rrugen e gabuar por zoti ma hapi ket rrug deri te zemra jote .Edhe pse e kam nje ndjenj deshprimi me zemer te them te verteten se ti e meriton gezimin lumturin dhe gjith te mirat e kesaj bote sepse djem si ti nuk gjinden ne ket bot askundi beso se nuk e kam leht ta shkruaj ket leter por me detyron zemra te shkruaj dhe ta nxjerr at qe e kam ne brendsi te kesaj zemre .Kurr nuk mud tja fal vetes nese dikund gabova me ty e nuk po e di gjejen qe beri ndryshim te madh mes nesh kurr nuk deshta te te lendoj ty e as veten time gjithqka ndodhi pa planifikluar dite e mallkuar kur u dashurova ne ty .Heret e kam kuptu qe jam njeri I denuar nga zoti por arsyet e kti denimi asnjeher nuk e kuptova tash vazhdoj te qaj fatin tim qe shum e kerkova por kurr nuk e gjeta jetova me nje shpres te vdekur dhe ne shoqri te endrrave per ket pafatsi mbeta e vetmuar jeten pa ndal duke e mallkuar dhe veten e emrova mbaz asaj qe mbeta Rob I dashuris Kurr nuk desha te gaboj e para zotit te jem nje mekatare kur e di se ne ket bot jam vetem nje kalimtare E rastit qe stacionin e fundit te jetes e kam ne pragun e vdekjes per ne boten tjeter asgje ne ket bot nuk esht e perjetshme e as e pa vdekshme .Tash vazhdoj te qaj ditet e rinis qe me iken e kurr me sme kthehen prap,asnjëher ne jet nuk I deshta aventurat e as interesin qdoher dashurova me shpirt e zemer te paster , sa do qe po mundohem si duket rruget tona nuk po takohen askund se si ndihem unë tani te tregon vet letra e shkruar kurr nuk e kam menduar nje dashuri te till qe te ben te vuash me mall ne heshtje te lendojsh zemren e askujt te mos I tregosh ,qdo her kur shkruaj per ty ndihem E priveligjuar dhe krenare kur e di faktin se ti e meriton ket , e meriton nje vajz si unë te vdes per ty , kjo esht nje ndjenj qe shum me frikson se e di qka dmth ta dashuroj veq njera zemer vetem zoti mund ta di se ku perfundon rruga e loteve te mi dhe e vuajtjeve te mia nese ka perfundi diku unë kam besim tek zoti dhe jam e bindur se kesaj rradhe do te me ndihmoj ,pa dashjen e tij as ne nuk do te ishim takuar , prej se te njoha ty jeta ime mori tjeter kahje dhe kuptim ket e deshmojn edhe fjalet mia qe tash I shkruaj duke u frymezuar nga ti , Te mos harrojm se dashurin nuk e kemi obligim ndaj askujt ajo esht nje ndjenj e zemres dhe e shpirtit ndoshta une nuk e meritoj dashurin tende por nuk jam fajtor qe te dua shum me dite te tera po jetoj me plag te pa sheruara ne zemer nese zoti e ka shkruar qe une perjet te vuaj per ty dhe dashurin tende nese esht e shkruar qe kurr mos ta kaloj per te then ne kater sy ata qka ndjej ne zemer per ty nese esht shkruar per ty te qaj e te vajtoj per jet do te pajtohem me ket fakt edhe pse shum I rend per mua mos harro kurr se deri ne vdekje vetem ty te dua .Fati dhe lumturia jon nvaret nga rruga te cilen ti do ta zgjedhesh ne jet .Me fal te lutem per gjith keto fjal por nje te vertet mbaje ne zemer dhe kurr mos harro se me shpirt e zemer te don nje vajz e cila jam unë ,E di qe pas kesaj letreme nuk do te gjej forc qe te flas me ty sepse sigurisht do tme urresh pa mas por te lutem me fal se ket leter e shkruaj nga detyrimi I vuajtjeve dhe kujtimeve te mija qe kam ne zemer .Nese ke ndjenja dhe zemer kupto te verteten qe tregon kjo leter e mos me urrej .Vall qesht kjo ndjej une per ty ? nje dashuri nje pikllim nje gezim apo nje plag e pa sheruar e shpirtit tim? Do te vij nje dit qe do ta kuptosh te verteten se te kam dashur me gjith zemer por ather do te jet shum von do tme kerkosh por sdo te me gjesh askund do te gjesh vetem varrin tim me shum lule te qelura mbi te ku mbi koke do te me qendrojn kurora e dashuris qe tash per ty une ne zemren tende do te mbetem si nje dor lypsi qe troket pa ndal duke kerkuar pak dashuri do te jem e vetjmja ne endrrat e tua por do te zhdukem se shpejti dhe ti do ta kuptosh se ky nuk ishte realiteti .Shpresoj se do te gëzosh lumturin dashurin dhe fatin qe aq shum e dashte dhe se nuk do te pendohesh per padrejtsin qe ma bere mua .Nje amanet dua me ta lan pas vdekjes sime te varri im kurr mos u afro plaget qe edhe atje I mbaj te lutem mos mi trazo.Ndoshta kjo do te jet letra e fundit qe per ty po e shkruaj sepse nuk e paske merituar nje vajz si une per ty vuaj le te mbetet kjo nje mister nje ndarje e fundit per fatin qe kisha une ne dashuri pa ty tash jam si nje jetime si nje zog pa krah e si nje lot I nxir si mund ta thesh zemren time si nje got kristali ku ket une kurr se meritova nuk pata nevoj per lumturin dhe knaqsin tende te lendojsh nje zemer te pa fajshme . Këtë leter e shkruaj nga zemra per te pastruar shpirtin tim beso se tash gjindem e pa forc nuk mjafton krenaria e as shpresa qe te ma shuaj mallin per ty .Kur ta lexosh ket leter mos u ndjej krenar e as fajtor le te bej kjo leter qe ta kuptosh te verteten qe e tregon .Jeta ime tash shum ka ndryshuar ne zemer me ka mbet plaga e tradhtis ne e dashuris se humbur per jet mbeta nje rob dashurie .

Tash e perfundoj ket leter me shpres se e ke kuptuar domethenjen e saj mbetesh I I pershendetur te uruar nga zemra gjith te mirat e kesaj bote ku do qe te jesh ..me respekt Nga Eminjaaa qe te don shumee

Nese nje dite
ti nuk deshiron
te degjosh as kend,
thirme....

Do te jem pa as nje fjale,
nje soj sikur ti te ishe vetem,
e jo ne te dy,

Po nese nje dite me theret,,
dhe nga une nuk mer pergjigje
eja ti shpejt te me shikosh ne sy,
ndoshta une kam nevoje per TY ....

Mbi 2 sy te trishtuat, te perlotur,
mbi 2 buze te ngrira ku buzqeshja ish ngrosur,
mbi zemer te vuajtur, te lenduar,
mbi shpirt te vrare, te denuar,
mbi trup te lodhur, te munduar, fjala:

"TE DUA" eshte shkruar!

çdo Dit pa ty, është sie një dit pa diell.
çdo mbrëmje pa ty, është si një nat pa yje.
çdo or pa ty, ësht si një jetë pa ndjenja.
çdo minut pa ty, është një minut si mos te isha në jetë.
çdo sekund pa ty, është si mos tmë reh zemra.


Një ëndërr plot ngrohtësi dhe dashuri ,
një ëndërr plot emocione dhe ndjenja ,
një ëndërr plot vujatje dhe mendime ,
një ëndërr ku mundem te them TE DUA ,
dhe shpresoj se nuk do të jet vetëm në ëndërr

Lexo këtë mesazhë që del nga shpirti im
e në me do ruaje si kujtim
Grise nëse s'më do, bëje cop e therime,
po ta dish bashkë më të ke thyer zemrën time.

Unë stë kërkoj të më duash shumë,
por të paktën çerekun nga sa të dua unë.
Ndoshta t'jetoj pak se jeta rrjeth si lumë,
ku i dihet jetës ndoshta s'jetoj dhe shumë.
Me ditë apo me vite, por sa te jetoj,
vec teje tjetër kurrë s'do dashuroj.


Më the I LOVE YOU mu duk fjal pa kuptim,
Më the TI AMO mu duk mashtirm,
Më the ICH LIEBE DICH syt mi qorove
Më the TË DUA zemrën ma gëzove!

Po te hapesh zemren tende jam e sigurt qe vjen zemra ime, ajo ka ardhur tek ti qendron e lumtur se ka gjetur dashuri. Kur zemra jote troket, ajo sheh kush eshte, nuk flet, as therret po tregon se kjo zemer vetem ati i perket. Keshtu me tregon cdo nate ajo mua me thote se sa shume te dua

smendova se nentori do vinte kaq shpejt
kur fletet e kalendarit rane nje nga nje
dhe buzet prej teje akoma sme jane thare
edhe pse puthje mes nesh sdo te kete me.

jane kaq te gjata ditet e nentorit pa ty
te trishta...,me nje merzitje qe me mbyt ne shpirt
sa te bukura ishin para disa vitesh aty,
mes tiranes se larget dhe dashurise sone te brishte.

smendova se koha do ikte kaq me vrap
dhe nentori do me rendonte me shume se dikur
edhe pse ne vend tend kam dahur te ve te tjere
betohem: si ty skam per te dashuruar kurre.

me vijne neper mend tani disa fjale,
koha sheron cdo gje thote nje shprehje e kote
vecse plaga ime jo vetem s'eshte sheruar,
por dhimbjen qe mban nuk po ja heq dot.

sme mbetet gje tjeter vec te flas me zotin,
e te lutem qe ti te jesh me i lumtur se une,
edhe pse jeta nuk deshi te ishim bashke,
mbaje mend gjithmone se te kam dashur shume.

e sa here nentori te vij per cdo vit,
pyete nje here veten ku mbetem ne valle??
gjalle apo e vdekur, kudo qe te jem,
derisa te kem fryme do te kujtoj me mall.

tani qe po shkruaj me jane veshur syte,
rreke te vogla lotesh po mblidhen neper to,
ti do e jetosh jeten diku larg pa mua,
dhe do pyesesh nje dite: ku mbeti AJO???

sa mall dhe kujtime qe me lendojne pa fund,
une qe mendoja se do ta kisha te lehte,
por tani e kuptoj sa shume jam gabuar,
se ti je thjesht magjia qe vjen nje here ne jete....

LETER DASHURIE PARA VDEKJES . Jam ketu uluru ne shtratin tim i lodhur,i trishtuar i zhgenjyer nga jeta,e po shkruaj me forcen e lapsit,zhurma e te cilit kur prek fletoren e bardhe per ta njollosur me dhemb ne vesh,dhe ne shpirt.Dhoma ku gjindem eshte e erret,deperton vetem pak drit nda dritarja e mbyllur me perden e zez,qohem ta hap dritaren,qe te mos degjohej zhurma e laspit .Wow paska aerdhe vjeshta,gjethet shushurisin te rena ne tok,paskan marr ngjyr tjeter, djellin e paskan mbuluar ret.Panaram trishtimi edhe jasht.Un kthehem te shtrati im,perball ne mur nje piktur,dy te rinj duke u puthur,marr goten qe lam afer dhe ja hedh por nuk arrita ta dhej,me mir ta mbaroj letren qe do ta la amanet e ta dergojn pasi mu edhe pak me shuhet jeta.Qfar te them?qfar te mos them?Qfar te shkruaj?Qfar te mos shkruaj?...Jam ne dilem!!!!Koheve te fundit me duket se dilema "TE JESH APO TE MOS JESH?!"qe e kishim parashtruar nuk ka me rendesi te madhe!Dilema e vertet ne kete jet eshte :"TE DUASH APO TE MOS DUASH?!"Shporten qe kam afer meje,eshte e mbushur me letra,sepse asnjera sme pelqen qe e shkruaj,nuk di qfar te them ty...ty per te cilin jeta ime po shuhet,e shof e ndjej me ka mbet edhe pak sekonda.Syt po me mbyllen,me dridhet zemra sepse fillova te kam pak frik.Po vdes ooh Zot!me duhet te shkruaj nje fjal me shpejt...Jetes time po i vije perfundimi.Jeta ime po perendon per te mos aguar me kurr!E ty nuk di qfar te shkruaj,me ra lapsi nga dora,duhet ta arrij ta kapi prap,me shpejt,me shpejt.......ZOT aman me ler edhe nje sekond,tashe dua ta ndjej edhe nje her zhurmen e lapsit tek prek fletoren e bardh per ta njollosur,me duhet patjeter te them spaku nje fjal,ate qe ta kam then qdo her,ate fjal qe shum si ti e thon po u menduar,pa i dhen kuptim,qe shumices i del nga goja shum leht...Po vdes edhe nuk arrij ta kap lapsin,e ndjej shpirti po me leshon.Por nuk dua te dorzohem,e kapa lapsin,me dridhet dora,me dhemb shpirti,me djeg zemra,syt i kam te mbyllur nuk shoh,nuk arrij ti hap,duhet te shkruaj Shkronjen e par "T" arrita ta shkuarj,e dyta "E" u mbusha frym sepse skam forc,shkronjen "D" e pastaj shkronjen "U".ME ra lapsi kapa dhe u mbusha frym fort ,vura doren ne zemer te ta mbaj se po me leshonte!edhe e shkruajta edhe shkronjen e fundit shkronjen "A".Dhe pash nje drit te bardhe te madhe para meje.WOW kjo eshte parajsa.Jam e lumtur qe u largova nga ajo jet,E TI E DASHUR JETOJE JETEN ME ATE TJETRIN!!!!
C'do dit ishte monotoni
C'do nat me ngjallte neveri
e ndjeja veten ne gjithqka te huaj
C'do gje ebukur qe shihja me bente te vuaj.
ishin qastet me te veshtira te jetes time
kur dashurin ma rrembeu nje hije
ishte nje hije e zez qe sot me kujtohet
qe asnjeher ne jet sdo te harrohet,
na ndan male e dete me mijra kilometra,
jetonim me endrrimet e kujtimet e vjetra,
ti me kujtoje c'do nat nga qelia,
e mua me mbyste vaji e vetmia,
shihja driten me sy c'do dit,
por syt mi vriste ac fort kjo drit,
sepse ti zemer jetoje ne erresir,
nuk mund te te thoja me fjal naten emir,
vetem te mbaja thell ne krahror,
e digjesha se ti kishe te ftoft,
jetoje me mall per mua dhe djalin,
qe ishte vetem 3muaj ne ket jet,
enderroje duke qar enderroje duke qesh,
enderroje se si duket tash,
enderroje se te ngjan ty apo mua,
enderroje zerin etij,kur naten qante aq shum
enderroje kohen kur embaja ne krah un,
te djegi malli per ne dy,e smund te bertisje me me than ne sy,
ndihesha si zogu i vetmuar,
kur shtegetoj te tjeret e at e zer dimri...
ditet kalonin,javet iknin,muajt vinin e shkonin,vitet shtoheshin...
merzia kishte arritur kulmin zemer paty,
malli me dogji ekjo vetmi,
djali zemer ka ren ne shtrat,
sdi a do te ket jet te gjat,
gati sa me vdiq ne duar,
ne pr duke derguar,
po tani kaluan gati nje vit nga kjo,
sepse nje vit iplot ishte
qe semurej shpesh shum,
por dha ZOTI zmori te shtrejten nga un,
zemer sa shum te ngjan ty,
mallin tand ma qon ne qdo aspekt,
e per ty zemer ka mat madhin rrespekt,
i flas qdo nat per ty,
e me pyet per gjithqka,
edin sa shum qe ka mall me te pa,
por djali te esht rrit, eshte nje trim,me jep forcen mat madhe brenda shpirtit tim,
ka mbushur 5 vite eshte shum i zgjuar,luan vallen eburrav per mrekulli,
luan ashtu me merak sikurse ti.
por plaget spo sherohen dot,
zemer paty gjithqka eshte e kot,
me jep shpres djali qe po rritet,
po jetoj me ty ne zemer epo ikin vitet,
lumturin e rinis na morri era,
paty nuk vjen pranvera as nuk po vjen vera,
duke prit jam,qdo dit zgjohem me shpores,deshti ZOTI te me gezoj nje dit ne mengjes,
kur te thirrem ne tel per tbiseduar,
zani yt dridhej emua kto duar,
qe menxi mbaja at tel.. ne dor,
kur me the se neser nisem per Kosov,
sdija te bertisja apo me para te qaj,
se lotet ma rrembyen ndjenjen e gezimit,
kjo ishte nje dit e lumtur e jetes,jo e hidherimit,
Dhe nata po bie ngadal,
te te shoh un dhe djali kemi shum mall,
tani nisemi qe te presim ne aeroport,
sdi aka njeri me te lumtur se ne sot,
dhe tani po presim ketu qe te zbresesh ti,
ende kund nuk shihesh,
djali dridhej i teri...dhe pret qe ti te viesh,
leshoiii nje ze...ngadal
BAB BAB.................
ishte emocion i vertet.kur djali nga qafa sdonte me ju hek,
perqafoi me dy duar i fort ishte duke qendruar,
emua lotet me filluan,
duke heshtur e perqafuar,
dhe ne shtepi nga prehri sju largonte djali,
sa shum oh ZOT nakishte marr malli,
pas disa muajsh shikonim fotografit ,
kur djali rritej per qdo dit,
tani jetojm si dikur,
kur thurrem ardhemrin ton si gur,
tani djali im ka nje vella dhe nje moter,
eshte shtuar familja ne kete voter,
tani bilbili kendon me ze te lart,se tash rrezon nje drit e art
lumturia jehoft gjithkund ne bot
por pritja ehste gjithqka..
durimi sjell fryte te embla... faleminderit per rrepsekt...!!!

uhh sdi ka tja fillloj po kam nejoj me dike te bisedoj...me vije mir qe me ju do mundem te ndaj kete qka e ndjej..eshte e vertet se shum vuaj por tani edhe me shum kur jam larg njeriut qe e dua me shum se gjithqka....shum her ne jete deshtova,vuajta me shum se gjithkush tjeter,kisha edhe shoqeri po kurr askush sa un nuk humbi...dikur isha poete e mir,thurrja vargje te bukura,shkruaja shum per dashurin...por nje koh derisa isha ne prag te vdekjes u lodha fort edhe me humbi si duket ajo dukuri qe e posedoja..e doja gjith jeten po nje koh isha e depresionuar teper,nuk njisha as veten time...pastaj me fali zoti meshiren e tij me ndihmoi te kthehem ne jete perseri...isha shum e fort edhe pse mendoja qe me kurr nuk do arri ta dua askend...shkoji nje koh pa dashuri ndjehesha e lir por jo edhe aq e kanqur...vetem s isha e lir...por...nje dite me ndricoi ne sy nje engjull qe me beri te cmendem fare...shetitja shum por asnjeher askush si aji nuk me beri pershtipje...erdhi koha kur u desht te iki nga vndlindja te leshoj gjthqka..e kupova qe do e humbi edhe simpatin time qe e doja qe heren e par qe e pash por nuk kisha asgje me te...dikur mora guximin dhe bera une hapin e par nje dit para se te largohem e ftova per kafe..ishte gjithqka magjike nuk e mendoja se do ndjehem ndonjeher aq e lumtur..nuk kisha prit se do gjendem un diku ne mesin e yjeve ne qiell...nuk desha ta hubi aq shpejt...doja bile vetem njehr me te te jem...ta kem pran te mund te ndjej prekjet e tija..tia shijoja buzet..te ishte i imi...e doja me gjith fuqin qe kisha..ishte i vetei qe kishte arrit te me bej te lumtur ,per her te par isha aq e sinqert e isha une sikur qe jam ne realitet,pa aktrime pa kurnjfar manipulimi...me thoje mos ulargo rri me mua..edhe pse nuk jemi qen bashk qe ma heret...ndersa mu mu desht te largohem larg shum...tani me mungon me shum s ecdo gje...e ndjej ende perqafimin e ti,cdo mbremje shkruaj per te ne ditarin tim...e dua me shum se te gjith ne kete bot..ishte i pari dhe i vetmi qe me ben te cmendem..me vije keq qe nuk munda te qendroj ti jap shansin dashuris time qe te zgjaste me shum ose pergjithmon...por nuk kisha guxim nuk doja te lendohem,se po te lendohem nga dashuria ime kurr nuk do mundja ta perballoja ate gje...tani jam larg nga vendet ku aj endet...larg edhe nga vete ai,por e dua me shum se gjithqka ne kete bote,me mungon me shum se te gjith,mezi pres te kthehem ta takoj qimin tim ,ti them se e dua me shum se gjithqka ne kete bote...cdo nate imagjinoj gjera te bukura pran tij,qaj deri ne oret e vona...se kam frig qe ai nuk do me pres e do me harroj shpejt..un e dua e dua e dua...me fal o zot,beje te mundur qe zemra te me sherohet..me fal vetem dashurin e tij nuk dua asgje..eshte gjeja e vetme pos familjes qe me lidh me ate vend...te dua qim me shum se gjithkend..nga simpatija jote me e embla..te puth njemiher sikur ti mua per datlindjen time...per nate ne dhomen time dhezi qirrinjt dhe mbylly syt e te sho ty...
me se pari kerkoj falje per gjdo gje.Me fal qe te dua dhe do te dua gjithmon,po me e keqja eshte se nuk mundem me qene me ty,arsyet e mia jan te shumta nuk dua te hy me detalisht kurr nuk ka qene loje dashuria ime ndaj teje mbaje ne mend ti je nje person i mire qe une nuk meritoj te te kem.GJerat tua besimi respekti yt ndaj meje me bene te jem e sinqert me ty,jam shum larg nga ti, kisha dasht te jem afer per nje qast te jem e jotja dhe te them se gjdo here do te dua ne heshtje.Me je bere si hije qe me ndjek dite e nat dhe nuk me hjekesh nga mendja.Kisha dashur te mos isha kjo qe jam.do te doja buk e krip vetem te jem e lumtur.Asgje nuk me ben te lumtur ne kete qytet pa vlere as neonat.as gjerat e bukura pa kufi.as rrobat me stoli qe ivesh nuk mund ta bejne shpirtin te shendris qe e lendoi dikush e nuk ia la rradhen askujt ta bej te lumtur.RINOR TE ME FALESH I LUTEM ZOTIT SE TI NUK KE MERITUARkete qe ta thash sot po e di qe je nje njeri qe nuk meriton te lendoj dikush tjeter.Ti mi ngjalle shpresat e une te godita pa dashje,do takohemi po jo ashtu si kemi planifikuar.LUTEM PER TY QE TE KESH ME TE MIRIN FATqe egziston mos me pyet perse te lutem .eshte diqka qe nuk mund ta them as direkt as indirekt.GJdo dite gjdo ore gjdo minut jam me mendje te ti,asgje me shum nuk kisha deshiru vetem te isha e jotja, po jeta ime ka kahje te kundert nga ajo e jotja,jam ne ankth beso nuk di qka te vendos une po jetoj jeten time si hije.me mundon kjo gje pse te mos jem ajo yllka qe isha e lumtur,lozonjare qe kisha nje jete plot me mrekullira qe me fali zoti pse erdha deri ketu, do ta mbaj dashurin tende ne veten time,do jem afer teje si shoqe se jam e sigurt se as ti nuk do tme shikon ndryshe,a nje gje nuk do mund ta perballoj ta shoh tjetren ne krahun tend , po do ndegjoj ndoshta per te a per ta shikuar nuk do kem zemer ta shoh ne perqafimin tend.Eshte e komplikuar kjo qe e kam shkruar.po une do jem ketu,emri yt eshte tek une,zemra ,shpirti do jen tek une po trupi yt do i takoj tjetres e jo mua,Vuaj,vuajdhe do vuaj edhe me shum nese kerkon sqarim per kete te lutem kupto se nuk mund te them me detalisht,mos mendo se familja ime jan kunder teje siq e the me heret jo nuk jan nacista se nuk e din per ty per veq motres.Rinor nuk do te jete fundi i bisedes sone jo qe mendove se do pershendetem nepermjet email-it jo me ka mbet nje pik respekt.do vazhdoj po si shoqe nese me pranon ti do ta mbaj veten deri sa do te mundem se nuk mundem te ndahem nga ti,do takohemi po them prap sy me sy do te shtrebgoj fort ta hjeki mallin tim qe kam per ty..mandej do jem shoqja jote qe kam me te dasht ter jetenune do te jem shum borxhli ne jete nese nuk mundem me qene une e dashura jote ,nese jo fizikisht nuk e mohoj faktin se kam pasur deshiren me te madhe ne jete te jem nusja jote.Rinor nje gje mundem me be gjeje nje lidhje te sigurte per me ardhe te lutem mos ngurro, financiarisht mundem gjdo gje me be eja studiote siguroj te gjitha ,mandej ti vendos se ku do te jeton ketu apo ne ks.te dua te dua shum e keq qe nuk mundem me qene me ty.do jetoj per ty per zerin tend per doren tende qe e mendova shum here e kurr nuk e praku trupin tim
Lumturia me e madhe esht kur jam me ty,
Oret jan shum te shkurtera kur jemi bashk une dhe ti
ahhh sa te lumtur do te jemi se bashku deri ne perjetesi,
E di qe zoti met vertet me ka krijuar vetem per ty,
E di qe edhe ti je krijuar per mua spese me se shumti nga dashuriqkat e tua ti me don mua,
E tash dashuriqkat e tua jan te kaluara dhe te harruara se tash me dashuron vetem e vetem mua,
Andaj te lus:
Mos u largo se vetem ty te kam
Mos me le se vetem e jotja jam
Mos ik se vdes pa ty
Mose me bej te lotoj se do te shtjerrem per ty
Mos me tradhto se nuk e meritoj
Mos me lendo spese do ta lendosh njeriun qe me gjith zemer te don
Mos e plagos nje zemeres te pa faj dhe shum te dashuruar, Se te denon i madhi zot qe te ke krijuar. MOS LENDONI ZEMERA.....

Pse flasin per mua gjerat qe nuk jan
Pse ti beson ne diqka qe nuk egziston
Pse ne dashuron tin pat aq shum armiq
Pse aq fjal qe nuk qojn askund hiq
Pse shum nervoz pa arsy
Pse nuki lejom fjelt te rrjedhin pa rendesi per ne te dy
Pse te mos jemi te lumtur si deri tani
Pse se kupton se puthjet qe ti dhuroj ty nuk jan aktrim
Pse se kupton se dashuria ime per ty zgjat deri ne amshim
Pse se kupton se je gjithqka per mua
Pse se kupton se me se shumti ne ket bot ty te dua
Pse ta dua dike tjeter kur edhe jeten time e jap per ty
Pse te me puth dikush tjeter kur puthja jote me qmend
Pse te me ledhatoj dikush tjetr kur ne ledhatimet e tua harroj gjithqka
Pse te jem e dikujt tjetr kur zemera dhe gjithqka e imja ty te takon
Shprsoj qe me kto fjal do ta kuptosh
se vetem ti per mua egziston.

Ti me don une te dua
Ti me puth une qmendem
pas puthjes tende
Ti me ledhaton
une vdes ne ledhatimet e tua
Ti kur me buzeqesh mua
me shtohet nga nje dit jet
Ti kur me shikon nga dashuria
syt e mi i verbon
Ti kur me flet e me thua qe me dashuron
ato fjal ne zemer me ndikojn
Ti je gjithqka per mua
une jam gjithqka per ty
Une ta morra zemeren tende
e timen ta dhurova me shum dashuri
Tash ti me takon mua e
une te takoj ty ne zemeres
njeri tjetrin do ta mbajm
me shum dashuri deri ne
PERJETESI.


Por për fat të keq isha veshur zi
por me një fjalë të ëmbël i shpreha dashuri
ishim bashkë të lumtur gjithmonë të gëzuar
gjithmonë ecnim bashkë duke u përqafuar
Mirëpo fati s'deshti që të jemi bashkë në këtë jetë
sepse atë të gjoren e mori vdekja e shkret
planifikonim të ardhmen plotë gaz e hare
duke menduar se sa fëmijë do ti kemi ne
Në takimin e fundit më tha me lot në sy
më përqafo i dashur se s'di më kur të shoh ty
dhe një ditë isha në heshtje për të duke mendu
kur erdhi një shoqe dhe po më thërret mu
Ja dallova disa pika loti në sy
e ajo mu kthya me fjalët : "KAM NJE LAJM TE KEQ PER TY"
njëherë mendova mos po bën shaka
e nxorri një leter nga xhepi dhe në dorë ma la
Unë mendova se është leter nga shoqëria
por kur e lexova kuptova se për mua murr fund dashuria
letren shoqja kur ma dhuroi ishte ora 10:00
më kishte shkruar këto fjalë"E DASHURA TË KA VDEK"

Mu duk se qielli me ra mbi kokë
kur më ka dalë vetëdija e kam parë vehten të shtrir në tokë
që nga ai çast rrijësha vetëm në mendime
duke thënë ç'do ditë se më se dua as jetën time
Kur i shoh të tjerët duke qen të lumtur në dashuri
nuk mund të përmbahem qaj me lot në sy
s'kisha prit kurrë atë fjalë nga një shoqe e vjeter
"mos mendo më për atë por gjeje nje vajzë tjeter"

S'dua më askend s'dua jo për besë
pasi që ajo shkoi edhe unë dua të vdes
mos më gjyko Zot që do e mbys vehten
sepse pa të dashuren time nuk e dua as jetën
Nëse pyesin profesorat pse vdiq në rini
i thuani i ka vdek e dashura e nuk mundi të jetoj në vetmi
unë me të u betova se nuk e tradhtoj i gjallë
dhe tash jam krenar se për të do të shkoj në varr
Pa të as jetën nuk e dua
kur e di se më ka dashur vetëm mua
për ju rini kam një porosi
DASHUROHUNI DASHUROHUNI por pa tradhëti TE DASHURONI
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Disa poezi tejet te bukura.
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Kosova-Crew :: Te ndryshme :: Poezi :: Letra Dashurie-
Kërce tek: