Kosova-Crew
www.facebook.com/kas3iot


 
ForumPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Ja disa proza t`bukra.

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Reallyboss
Completed
Completed
avatar

Posts : 151
Join date : 02/01/2010

MesazhTitulli: Ja disa proza t`bukra.   Sun Jan 03, 2010 10:51 am

u kan gjermani amerikani dhe shqiptari dhe keta te tre shkojn me nje vend dhe nuk kan ku te flejn shkojn te nje hotel dhe e vetin pronarin nese ka nje dhom te lir pronari ja kthen edhe nje dhom e lir por kur te behet ora 12 e nates vjen nje fantazm nese doni te flini me fantazmen flini.dhe fantazma ishte vetem me nje sy.keta pranojn dhe hin gjermani i pari te flej dhe vjen fantazmaa dhe fantazma i thot un jam fantazma me nje sy te mavit gjermani frigohet dhe largohet hin amerikani i dyti dhe edhe atij i vjen fantazma dhe i thot une jam fantazma me nje sy te mavit edhe amerikani frigoht dhe largohet edhe ky kur te hin shqiptari i vjen fantazma dhe i thot edhe shqiptarit un jma fantazma me nje sy te mavit dhe shqiptari ja kthen ik bre baju se po ta mavi edhe syrin qeter .hauahuah fantazma ka qen vetem me nje sy
ish pas dal burri me grun e vet ne piknik ne nje pyll,kalojn policia andej pari dhe i shohin,ndalen policia dhe i thoj qa po beni ju dy ketu, thot burr jemi dal ne pikik me gru,polici i thot duhen te ja bejm nje gjob,burri i thot sa esht ajo gjob ja ben polici 30euro,ok shkruaje ja ben burri,kur po ja bjen gjoben esht me ni qmim shum te lart prej 90euro po thot burri policit pse 90euro tha ti je hera par qe po te takojmne ket vend amo gruja me te cilen po rrin ti,e kemi taku diasa her.hahahahhahahahaha.
kishte qen nje her amerikani shkavi dhe shqiptari ne ballon balloni tu u rrezu dhe amerikani i tha shkavi kena mu ta marr kosoven amerikani ja kthen me dy gishta majc e merr dhe ra ne tok shkavi i thot shqiptarit kosova e serbis shqiptari ja kthen kosova republik shkkavi ja kthen mac kosova republik dhe ra ne tok hehheeNjëmbret kishte një djalë.Meqenëse princi një ditë dot'i zinte vendin, i ati don ta dijë në është i mençur apo jo. Mbreti thërret dijetarët dhe këta i thonë se i birii mençur është, po nuk ka logjikë.Princi u rrit dhe vazdoi shkollat më të mira duke dalë me rezultate të larta.Pas mbarimit të shkollave, mbreti përsëri thirri dijetarët dhe i pyeti për të birin nëse ishte i mençur apo jo. Ata i thanë përsëri se djali ishte i mençur, por i mungonte logjika.Vendosën ta provnin. Njëri nga dijetarët hoqi unazënnga gishti dhe futi në grusht. Pataj pzeti djalin se ç'kishte fshehur në grusht. Djali, pasi u mendua , tha se dijetari kishte në grusht një gjë të rrumbullakët me një vrimë në mes. Po ç'ishte ajo e pyetën.-Gur mulliri,- u përgjegj djali...Kësa i thonë kur të mungon logjika, arsyetimi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Ja disa proza t`bukra.
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Kosova-Crew :: Te ndryshme :: Poezi :: Poezi Humoristike-
Kërce tek: