Kosova-Crew
www.facebook.com/kas3iot


 
ForumPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Poezii dashuriie.

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Reallyboss
Completed
Completed
avatar

Posts : 151
Join date : 02/01/2010

MesazhTitulli: Poezii dashuriie.   Sun Jan 03, 2010 10:53 am

Një mbret kishte një djalë.Meqenëse princi një ditë dot'i zinte vendin, i ati don ta dijë në është i mençur apo jo. Mbreti thërret dijetarët dhe këta i thonë se i birii mençur është, po nuk ka logjikë.Princi u rrit dhe vazdoi shkollat më të mira duke dalë me rezultate të larta.Pas mbarimit të shkollave, mbreti përsëri thirri dijetarët dhe i pyeti për të birin nëse ishte i mençur apo jo. Ata i thanë përsëri se djali ishte i mençur, por i mungonte logjika.Vendosën ta provnin. Njëri nga dijetarët hoqi unazënnga gishti dhe futi në grusht. Pataj pzeti djalin se ç'kishte fshehur në grusht. Djali, pasi u mendua , tha se dijetari kishte në grusht një gjë të rrumbullakët me një vrimë në mes. Po ç'ishte ajo e pyetën.-Gur mulliri,- u përgjegj djali...Kësa i thonë kur të mungon logjika, arsyetimi.
Na ishte nje here nje fshatar qe nuk kishte qene asiher nekinema. Nji dite vendos te shkoje edhe blen nji bilet. Katunari kthehet i merzit edhe blen nji tjeter. E bo ket pun 4-5 her pastaj e pyt biletashitesi: -Pse mer kaq shume bileta mer ti? -Po se c'eshte nje trap tek dera qe mi gris - pergjigjet fshatari

u kan gjermani amerikani dhe shqiptari dhe keta te tre shkojn me nje vend dhe nuk kan ku te flejn shkojn te nje hotel dhe e vetin pronarin nese ka nje dhom te lir pronari ja kthen edhe nje dhom e lir por kur te behet ora 12 e nates vjen nje fantazm nese doni te flini me fantazmen flini.dhe fantazma ishte vetem me nje sy.keta pranojn dhe hin gjermani i pari te flej dhe vjen fantazmaa dhe fantazma i thot un jam fantazma me nje sy te mavit gjermani frigohet dhe largohet hin amerikani i dyti dhe edhe atij i vjen fantazma dhe i thot une jam fantazma me nje sy te mavit edhe amerikani frigoht dhe largohet edhe ky kur te hin shqiptari i vjen fantazma dhe i thot edhe shqiptarit un jma fantazma me nje sy te mavit dhe shqiptari ja kthen ik bre baju se po ta mavi edhe syrin qeter .hauahuah fantazma ka qen vetem me nje sy ahahua

Trimi i mirë ta çan ballin!

Trimi i mirë me shoqe shumë!

Mos i shiko gunën, shikoji kuletën!

Fshati që duket, ka drita!

Fshati që duket, s'do autobuz!

Duaje atdheun si Donika Skëndebeun!

Ai që të rreh, është më i fortë!

I jep dorën, të merr orën!

Qyli është nëna e të gjitha të këqijave, por si nënë duhet respektuar!

Shoku i mirë njihet nga lekët!

Guri i rëndë është për themele!

Duaje atdhenë si miza halenë!

Qingji i urtë pi ilaçet!

Qentë le të lehin, ti futja vrapit!

Mendja e shëndoshë do kokë të madhe!

Delja që ndahet nga kopeja është individualiste!

Njeriu që vetëm për vete punon, punon një muaj dhe bën 1 milion!

Më mirë një vezë sot, sesa një vezë nesër!

Besa e shqiptarit, si purteka e *arit!

Feja e shqiptarit është pasuria!

Nuk është rroba që e bën priftin, por është prifti që bën çunat e lagjes!

Ku të duket balta më e ëmbël se mjalta! Në çmendinë!

Kalit të falur nuk i shikohet dëshmia e penalitetit!

Punën e sotme dërgoja stafit lokal për nesër!

Në rrezik e në nevojë, seicili për hesap të vetë!

Bukë e kripë e zemër! Benz, RedBull dhe femër!


(qe edhe prej meje nja: pune, pune, dite e nate per me ble ni argregat)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Poezii dashuriie.
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Kosova-Crew :: Te ndryshme :: Poezi :: Sms dashurie-
Kërce tek: