Kosova-Crew
www.facebook.com/kas3iot


 
ForumPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Kingston Paraqiti SSD 30GB “Boot Drive”

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Kas3iot
Admin
Admin
avatar

Posts : 160
Join date : 23/12/2009
Age : 25
Location : C:WINDOWS > eXplorer.exe(Interrupted)

MesazhTitulli: Kingston Paraqiti SSD 30GB “Boot Drive”   Thu Jan 07, 2010 6:45 amKingston ka njoftuar V SSDNow Seria Boot Drive 30GB për desktop
përdoruesit kërkoni për të rritur performancën
e SSD pa çmimet e larta. Ideja është që ju do
të ngarkesës së sistemit operativ dhe aplikacionet
në disa kritike 30GB SSD, duke i mbajtur hapësirë tuaj
të dhënave uritur fotografi, video, dhe muzika, ose
aplikacionet tuaja si lojra shumë të mëdha, në
një hard disk drive të rregullt .

Disku suporton funksionin TRIM në Windows 7 , por pamja ndryshe
nuk duken shumë mbresëlënëse. Shpejtësi
Sequential e leximit është renditur në 180MB/sec të
arsyeshme, për shkrim janë 50MB/sec. Kjo është
mjaft pak të ngadaltë se sa mirë-konsideruar (por
të shtrenjta) SSDs nga Intel, ose disqet e reja duke përdorur
kontrollues Indilinx. Kingston nuk e ka përmend performancat e
shkrimit dhe leximit, e cila është ndoshta shumë më
i rëndësishëm për të shpejtuar sistememin
në përgjithësi.

Megjithatë, çmimi është i drejtë. 2.5 "drive
do të shitjes me pakicë për 109,99 $ kur ajo shkon
në shitje këtë shkurt, me një çmim agresive
të promovimit të fillojë të sjellë e
çmimeve deri në 79,99 $. Për 15 $ më shumë
që ju mund të merrni një pako" desktop "që
përfshin 2.5" me 3.5 "në rritje kllapa dhe klonimit drive
software.

Intel Pentium D 935 - 2 x 3.2GHz Dual Core
Motherboard Asus P5QL-E
Sapphire ATI Radeon HD 4650 1GB
Kingston DDR2 667MHz 2GB Dual Channel
Samsung Spinpoint F1 500GB SATAII
Maxtor DiamondMax 200GB IDE ATA
Samsung SyncMaster 940N 19" LCD
SoundBlaster Creative Live! Player 5.1
Samsung DVD RW SH-S182D
ASUS DRW-1814BLT with LightScribe
ePro Supreme Series Case
RaptoxX RT-500PSP Professional Power Supply 500W
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Kingston Paraqiti SSD 30GB “Boot Drive”
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Kosova-Crew :: Shkencat e Zbatuara :: Bota e Informatikës-
Kërce tek: