Kosova-Crew
www.facebook.com/kas3iot


 
ForumPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Ja disa Barcoleta.

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Reallyboss
Completed
Completed
avatar

Posts : 151
Join date : 02/01/2010

MesazhTitulli: Ja disa Barcoleta.   Sun Jan 03, 2010 7:53 pm

Mjeku ka dasht mi testu do budall sa jon bo t`meqem edhe i qon ne nje bazen pa uje edhe ju thot hini lajuni ,3 budallat kcejn veq njoni rrin edhe mjeku ja bon e ti pse spo kcen budalla ja bon jo se sdi me notuKan qen dy djem duke ecur rruges i kan taku du femra ,edhe i kan pyt a ka mundesi me ardh me neve ndonje kafe .Ato duke shkuar kan menduar se cka te pin , kan hyr ne kafe kamarieri ka ardh me i pyt cka po doni ato femrat kan thon pyti kta djemt,ata djemt kan thon femrat kan perparsi edhe ato kan thon nga nje uj te thjesht i pyet kamarieri djemt edhe djemt i pergjigjen jo faliminderit na spo dojm sen vec i prunem lopt me pi ujNa ishte nje her nje pijanec kishte pire q hum sa duke ardhur rruges ishte rrezuar te nesermen po ju tregonte shokeve qysh jam kan tuj ec rruges more shokë veq kur u qu asfalti mka ra ne kryShpërblimi i policit
Në një rrugë të Kosovës, polici ndal një veturë – dhe në kuadër të fushatës t’i shpërblejmë vozitësit e disiplinuar – i dhuron shoferit një buqetë me lule dhe 500 euro shpërblim.
- Më pas pyet shoferin:
- Çfarë do të bëni me këto para?
- Fillimisht do ta marrë patentë-shoferin.
- Zotëri, mos i besoni burrit tim. Ai flet gjepura kur është i dehur! – i thotë policit gruaja e shoferit.
- Ndërsa, nga karrigia e pasme e veturës, dëgjohet zëri i gjyshit të shurdhër e plak:
- “Fëmijë – u kam thënë. Me veturë të vjedhur nuk mund të shkoni larg"!
Zënka
Zihen dy djem, i pari i thotë të dytit:
- Babai im është më i mirë se i yti!
- Nuk është, babai im është më i mirë!
- Epo, mami im është më i mirë se jotja!
- E di, edhe babai im e thotë këtë!Kafshimi
Një mashkull hyn me vrap në ordinancë:
- Doktor, më ka kafshuar qeni në vesh!
- A e keni dezinfektuar?
- Jo bre, iku menjëherë
-"E dashur, dua te martohem me ty" - e propozon djali vajzen.
-"Mire i dashur por eshte ketu nje problem. Veshtire se do te pajtohet babai im!" -pergjigjet ajo.
-"Pse?" -pyet ai
-"Ngase ai eshte shahist" -pergjigjet ajo.
-"Ani, qka ka lidhje kjo me martesen tone?" - pyet djali i habitur.
-"Po ai kurr nuk e jep mbretereshen per kali" -ia kthene vajza
Kan qen njeher nje nxenes dhe nje mesuse .ky nxenes ka qen shum i zhurmshum edhe nje dit meseusja e kisht e vrejt qe po bon zhurm shum ne or te mesimit dhe e qet te tabela i thot vizatoma nje tren qe ec kyy nxenesi ia vizaton kurse msusja ishte duke u marrur me nxenes tjer pastaj kthehet mesusja i thot ku e vizatove trenin pastaj nxenesi ia kthen mesuses deri erdhe ti treni shkoj.

|Hasa e Hysa
E pyet Hasa Hysën
- Po të kishe lindur edhe një herë qka kishe patur dëshirë të bëhesh ?
- Kali.
- E po nuk bën dy herë njësoj.

Hasa e Hysa
Organizohej ndeshja e futbollit në mes të Kosovës dhe Argjentinës.
Trajneri i thotë Hasës.
-Hasë pasi që ti je më i miri ruaje Batistutën.
Korneri i parë për Argjentinën ,Hasa e ruan Batistutën,Hysa jep autogol.
Kur përsëri akordohet korner Hysa përsëri jep autogol,kur pastaj i thotë trajneri:
Hasë,Hasë nuk ki nevojë ta ruash Batistutën,ruaje Hysën.

Miu dhe Lopa
Lopa i thote miut, piciruk kaq i vogel dhe te kane dale mustaqet.
Miu i thote lopes, po ti moj kaq e madhe dhe nuk vesh sutjena.

Plakes i vjen ni sms
Jon dy plaka edhe njona prej tyre mban mobil edhe i vjen ni SMS edhe i thot plaka plakes uu em erdh ni kulet

Mesuesja dhe nxenesi
Kan qen njeher nje nxenes dhe nje mesuse .ky nxenes ka qen shum i zhurmshum edhe nje dit meseusja e kisht e vrejt qe po bon zhurm shum ne or te mesimit dhe e qet te tabela i thot vizatoma nje tren qe ec kyy nxenesi ia vizaton kurse msusja ishte duke u marrur me nxenes tjer pastaj kthehet mesusja i thot ku e vizatove trenin pastaj nxenesi ia kthen mesuses deri erdhe ti treni shkoj.


Miza dhe mjeku


Nje elefant e kish pas shkel kerri dhe vjen ndihma e pare me e dergu ne spital kur krejt kohen e njek nje mize.
doktori smujti me duru dhe i tha po pse pe njek elefantin .
miza-po du me i dhon gjak

Profesori dhe policet

Kan qen disa polic per me idplomu nee fakulltet.Edhe preofesori i ka vet qka osht i sen i rrumullakt i kuq me bisht kta se kan dit.Ju ka thon prafesori 1 qershi,tani i ka vet qka jan 2 sene te rrumbullakta te kuqe me bisht kta apet se kan ddit.Kur i ka vet kush e ngre kerrin me kali njoni o qu ne kom i ka thon mos jon 3 qershia profesor.

Hasa e Hysa
u kan hasa e hysa tu lu konter e hasa nuk ka dit me lu edhe hysa ka thon hajde dalem thika edhe tash hasa e ka majt men qit fjal thika edhe rruges e shohin ni gru tu i thon fmis kena me shku te daja edhe aj djali thot moti sjena kan moti sjena kan edhe ruges osht ni jeri i vdekur edhe vjen policia ja bon hyses me qka e ke vra ajo thot thika a po don me te qu ne burg ai thot moti sjena kan moti sjena kan.


Plani i Budallenjeve


Nje dite ne spitalin e budallenjve dy budallenj bejne planin me u arratis.dhe ishin gjithsej 5 mure.ata e kalojne te parin,te dytin,te tretin,te katrin kur arrijne te i pesti shohin qe ishte i shembur.njeri nga ata i thote tjetritboboo na u prish plani.hajde kthehemi.


Pergjigja e nxenesit


Jemi ne oren e aritmetikes.Mesuesja po u shpjegon nxenesve thyesat.Dhe pasi shpjegon ajo pyet nje nxenesamaja jote ka 4 kokrra patate per dreke.Ju jeni pese veta ne tavoline.Si do te veproje ajo qe t'i ndaje ne pjese te barabarta?
Dhe nxenesi pergjigjet:
Ajo na ben pure...Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Ja disa Barcoleta.
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Kosova-Crew :: Te ndryshme :: Barcoletat-
Kërce tek: